Žilinský kraj

Kandidáti na predsedu VÚC

Erika Jurinová OKS, NOVA, KDH, SaS, OĽaNO
43,68%
Juraj Blanár Smer-SD
29,78%
Marián Murín NEKA
10,34%
Peter Sagan ĽSNS
7,63%
Anton Martvoň NEKA
3,52%
Ján Mikolaj SNS
2,67%
Peter Cibulka NEKA
1,56%
Stanislav Pirošík KSS, VZDOR
0,50%
Kristián Hoffmann SZS
0,33%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

NEKA
25 poslancov
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
17 poslancov
NEKA
10 poslancov
NEKA
5 poslancov

Zvolení kandidáti na poslancov

1
Igor Janckulík, NEKA
11 454 hlasov
2
Martin Kapitulík, NEKA
9 265 hlasov
3
Erika Cintulová, NEKA
8 601 hlasov
4
Anna Verešová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
7 813 hlasov
5
Róbert Kašša, NEKA
7 784 hlasov
6
Branislav Tréger, NEKA
7 738 hlasov
7
Peter Vons, NEKA
7 515 hlasov
8
Ľudmila Chodelková, NEKA
7 491 hlasov
9
Barbora Birnerová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
7 419 hlasov
10
Ján Podmanický, SMER-SD
7 363 hlasov
11
Milan Laurenčík, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
7 023 hlasov
12
Jozef Kavecký, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
6 952 hlasov
13
Peter Dobeš, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
6 741 hlasov
14
Ján Marosz, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
6 697 hlasov
15
Martin Barčík, NEKA
6 697 hlasov
16
Štefan Zelník, SNS
6 677 hlasov
17
Albín Maslaňák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
6 613 hlasov
18
Ľubomír Bechný, NEKA
6 602 hlasov
19
Juraj Popluhár, SMER-SD
6 602 hlasov
20
Imrich Žigo, NEKA
6 585 hlasov
21
Ján Blcháč, SMER-SD
6 020 hlasov
22
František Výrostko, NEKA
5 715 hlasov
23
Karol Javorka, NEKA
5 378 hlasov
24
Vojtech Koleják, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
5 303 hlasov
25
Stanislav Thomka, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
5 168 hlasov
26
Martin Šenfeld, NEKA
5 078 hlasov
27
Tatiana Červeňová, SMER-SD
5 064 hlasov
28
Peter Kašuba, NEKA
4 915 hlasov
29
Tomáš Zanovit, NEKA
4 909 hlasov
30
Michal Slašťan, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
4 790 hlasov
31
Jozef Grapa, SMER-SD
4 732 hlasov
32
Milan Gura, SMER-SD
4 598 hlasov
33
Jozef Marec, NEKA
4 316 hlasov
34
Rudolf Urbanovič, SNS
4 256 hlasov
35
Štefan Kristofčák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
4 207 hlasov
36
Rastislav Zanovit, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
4 173 hlasov
37
Ján Bednárik, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
4 141 hlasov
38
Ľubomír Kubáň, NEKA
4 049 hlasov
39
Jozef Cech, SMER-SD
3 900 hlasov
40
Erik Gemzický, SNS
3 860 hlasov
41
Július Piták, SMER-SD
3 822 hlasov
42
Jaroslav Barok, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
3 686 hlasov
43
Dušan Lauko, SNS
3 679 hlasov
44
Anna Dvorščáková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
3 656 hlasov
45
Jozef Straka, NEKA
3 485 hlasov
46
Ján Prílepok, NEKA
3 284 hlasov
47
Jaroslav Velička, NEKA
3 227 hlasov
48
Andrea Šimurdová, NEKA
3 210 hlasov
49
Jaroslav Rosina, NEKA
2 778 hlasov
50
Dušan Mičian, SNS
2 660 hlasov
51
Miroslav Minárčik, SMER-SD
2 610 hlasov
52
Matej Fabšík, NEKA
2 514 hlasov
53
Zdenko Kubáň, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
2 405 hlasov
54
Ľubomír Bláha, SMER-SD
2 402 hlasov
55
Peter Weber, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
1 846 hlasov
56
Ivan Poláček, NEKA
1 689 hlasov
57
Dušan Hrivnák, NEKA
1 229 hlasov

Kandidáti na poslancov

vyberte svoj obvod
Zvýraznení kandidáti sú zvolení za poslancov VÚC vo vašom obvode
1
Michal Filek, NEKA
2
Andrej Gallo, SMER-SD
3
Michal Hlavoň, SME RODINA - Boris Kollár
4
Juraj Jakubík, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
5
Július Kozák, NEKA
6
František Lukačko, KSS
7
Roman Matušek, SNS
8
Miroslav Minárčik, SMER-SD
9
Roman Papánek, NEKA
10
Dušan Pinčík, ĽS Naše Slovensko
11
Pavol Plaňavský, ĽS Naše Slovensko
12
Antónia Podkrivacká, ŠANCA
13
Anton Školek, NEKA
14
Mária Štefunová, NP
15
Ján Tulis, SNS
16
Peter Weber, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
1
Jozef Balačin, NEKA
2
Michal Balačin, NEKA
3
Martin Birka, NEKA
4
Iveta Blahová, ĽS Naše Slovensko
5
Jozef Cech, SMER-SD
6
Marta Cyprichová, ŠANCA
7
František Drozd, ĽS Naše Slovensko
8
Michal Duraj, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
9
Rastislav Gajdoš, KSS
10
Ľubomír Golis, SNS
11
Jozef Grapa, SMER-SD
12
Milan Gura, SMER-SD
13
Pavol Hečko, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
14
Anton Heglas, NEKA
15
Juraj Hlavatý, SMER-SD
16
Dana Jantulíková, NEKA
17
Pavol Jedinák, ĽS Naše Slovensko
18
Jozef Kajánek, KSS
19
Martin Klimek, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
20
Štefan Kompánek, NEKA
21
Marián Kubala, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
22
František Kučák, SMER-SD
23
David Kulla, NEKA
24
Slavomír Kupka, SNS
25
Peter Kurňava, NEKA
26
Renáta Majchráková, NEKA
27
Vladimír Malík, NaS - ns
28
Jozef Marec, NEKA
29
Eleonóra Nekorancová, NEKA
30
Viera Olbertová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
31
Martin Pavlík, NEKA
32
Milan Pišček, SNS
33
Ján Podmanický, SMER-SD
34
Pavol Rucek, ĽS Naše Slovensko
35
Marcel Seko, SME RODINA - Boris Kollár
36
Zdeněk Sikora, ĽS Naše Slovensko
37
Simeon Stančík, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
38
Peter Strapáč, NEKA
39
Martin Šenfeld, NEKA
40
Ladislav Šimčisko, SMER-SD
41
Andrea Šimurdová, NEKA
42
Iveta Špaldoňová, SZS
43
Patrik Špalek, SME RODINA - Boris Kollár
44
Marcel Šulo, NEKA
45
Anton Varecha, SMER-SD
46
Drahomír Velička, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
47
Jaroslav Velička, NEKA
1
Milada Antalová, NEKA
2
Karol Bednár, ĽS Naše Slovensko
3
Ján Beňuš, NEKA
4
Ľubomír Bláha, SMER-SD
5
Ján Briestenský, NEKA
6
Martin Ferančík, ĽS Naše Slovensko
7
Pavol Heško, NEKA
8
Peter Jonák, NEKA
9
Ján Jurčo, ĽS Naše Slovensko
10
Milan Klempai, SNS
11
Jana Kožuchová, MOST - HÍD
12
Zdenko Kubáň, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
13
Vladimír Kuteš, NEKA
14
Michal Lavrík, SNS
15
Jozef Maťašák, NP
16
Matúš Mních, SMER-SD
17
Miriam Mokošová, KSS
18
Ján Prílepok, NEKA
19
Ján Sedliak, SMER-SD
20
Michal Smolka, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
21
Jozef Šimek, NEKA
22
Ján Šimún, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
23
Kvetoslava Zelinová, KSS
1
Rudolf Drexler, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
2
Radoslav Ďuroška, SMER-SD
3
Matej Fabšík, NEKA
4
Jozef Jakubík, NEKA
5
Peter Janík, NEKA
6
Ľubomír Ježo, NEKA
7
Marie Judáková, VZDOR
8
Radoslav Kándrik, DOMA DOBRE
9
Ladislav Kotrč, NP
10
Milan Králik, SNS
11
Vladimír Macášek, SMER-SD
12
Miroslav Medvecký, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
13
Dušan Mičian, SNS
14
Anna Mičianová, SMER-SD
15
Štefan Mrenka, DOMA DOBRE
16
Ivan Poláček, NEKA
17
Dušan Rajtek, ĽS Naše Slovensko
18
Vavrín Randa, ŠANCA
19
Viliam Šamaj, SNS
20
Juraj Šefar, NEKA
21
Ľubomír Šteiniger, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
22
Pavol Šutý, SZS
23
Pavel Švaňa, ĽS Naše Slovensko
24
Lukáš Turčák, ĽS Naše Slovensko
25
Anton Vrábel, KSS
1
Rastislav Adamčák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
2
Vladimír Antoška, ĽS Naše Slovensko
3
Jaroslav Barok, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
4
Ján Blcháč, SMER-SD
5
Milan Burčík, MOST - HÍD
6
Peter Čajka, NEKA
7
Anna Dvorščáková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
8
Ľubomír Frič, SMER-SD
9
Patrik Fuzák, NEKA
10
Erik Gemzický, SNS
11
Ján Hučík, NP
12
Tomáš Hvostik, NEKA
13
Miroslav Ilavský, SNS
14
Roman Janči, NEKA
15
Michal Jurči, NEKA
16
Jaroslav Jurčo, ĽS Naše Slovensko
17
Peter Jurčo, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
18
Vladimír Klein, NEKA
19
Mário Kotian, KSS
20
Drahomír Krčmárek, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
21
Vincent Kultan, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
22
Andrej Marko, ĽS Naše Slovensko
23
Jaroslav Micenko, ĽS Naše Slovensko
24
Jozef Michalko, ĽS Naše Slovensko
25
Jarmila Mišurová, KSS
26
Miroslav Neset, SNS
27
Ján Paško, SME RODINA - Boris Kollár
28
Mária Ragulová, ĽS Naše Slovensko
29
Jozef Repaský, ŠANCA
30
Alexander Slafkovský, NEKA
31
Július Sokol, SNS
32
Ivan Spilý, NEKA
33
Milan Šipka, SNS
34
Viera Tomčíková, NEKA
35
Branislav Tréger, NEKA
36
Alena Uličná, SMER-SD
37
Rudolf Urbanovič, SNS
38
Jozef Vacula, VZDOR
39
Marián Vojtík, SMER-SD
1
Svetana Angelová, ĽS Naše Slovensko
2
Patrik Antal, NEKA
3
Štefan Balošák, SMER-SD
4
Marek Belák, ĽS Naše Slovensko
5
Katarína Boková, ĽS Naše Slovensko
6
Renáta Brveníková, DOMA DOBRE
7
Jaroslav Brzák, NEKA
8
Ján Burda, MOST - HÍD
9
Erika Cintulová, NEKA
10
Martin Čanády, SNS
11
Tatiana Červeňová, SMER-SD
12
Peter Ďurica, ĽS Naše Slovensko
13
Marián Fedor, SMER-SD
14
Zuzana Ficová, DOMA DOBRE
15
Ivan Gondáš, SNS
16
Miroslav Herák, KSS
17
Vladimír Homola, ĽS Naše Slovensko
18
Milan Horňák, NEKA
19
Martin Hudec, SNS
20
Róbert Ivaška, SMER-SD
21
Tomáš Jedinák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
22
Peter Kašuba, NEKA
23
Ivan Kendra, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
24
Mikuláš Knapp, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
25
Zdenko Kozák, SNS
26
Dušan Kričko, ĽS Naše Slovensko
27
Jozef Krištoffy, MOST - HÍD
28
Marián Krivuš, NEKA
29
Miroslav Litvaj, ĽS Naše Slovensko
30
Dávid Marko, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
31
Marcel Maťovčík, NEKA
32
Miroslav Mazúr, NEKA
33
Eva Milučká, SNS
34
Jozef Petráš, SMER-SD
35
Vladimír Polakovič, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
36
Jozef Polko, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
37
Jarmila Rechtoríková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
38
Stanislav Rohoň, NEKA
39
Martin Stankovianský, ĽS Naše Slovensko
40
Dalibor Steindl, SME RODINA - Boris Kollár
41
Marek Straka, SMER-SD
42
Dana Šinálová, SNS
43
Slavomír Šuch, SMER-SD
44
Stanislav Thomka, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
45
Katarína Tomášová, SMER-SD
46
Zuzana Valocká, NEKA
47
Alexander Velitš, VZDOR
48
Marek Veverica, DOMA DOBRE
49
Peter Vons, NEKA
50
František Výrostko, NEKA
51
Branislav Zacharides, NEKA
52
Tomáš Zanovit, NEKA
53
Pavol Zemko, NEKA
54
Imrich Žigo, NEKA
1
Milan Bugan, SNS
2
Danica Hollá, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
3
Igor Janckulík, NEKA
4
Ján Kadera, SMER-SD
5
Emil Kupčík, ĽS Naše Slovensko
6
Vladimír Lubas, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
7
Albín Maslaňák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
8
Viera Mazúrová, NEKA
9
Ľubomír Meško, ĽS Naše Slovensko
10
Marek Noga, VZDOR
11
Mária Olešová, NEKA
12
Peter Paško, MOST - HÍD
13
Július Piták, SMER-SD
14
František Plevják, NEKA
15
Dávid Romaňák, SNS
16
Milan Rypák, SNS
17
Jozef Slovík, NEKA
18
Peter Socha, SNS
19
Jozef Straka, NEKA
20
Michal Strnál, NEKA
21
Alojz Strýček, NEKA
22
Anna Sumegová, SNS
23
Jozef Vajdiar, NP
24
Milan Vrábeľ, SMER-SD
25
Rastislav Zanovit, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
1
Martin Baran, NEKA
2
Ján Bednárik, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
3
Ľudovít Beťko, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
4
Juraj Bobek, SNS
5
Michal Buchta, ĽS Naše Slovensko
6
Peter Caban, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
7
Roman Camber, SNS
8
Martina Camberová, SMER-SD
9
Ivan Fábry, NEKA
10
Milan Frič, NEKA
11
Ivan Gregor, KSS
12
Branislav Hrbček, SNS
13
Pavol Hurák, ĽS Naše Slovensko
14
Albín Husarčík, SMER-SD
15
Karol Javorka, NEKA
16
Gustáv Kapina, ĽS Naše Slovensko
17
Zdenka Klinková, NEKA
18
Ľubomír Kubáň, NEKA
19
Dušan Lauko, SNS
20
Tibor Lauko, SNS
21
Ivan Pavlisko, ĽS Naše Slovensko
22
Stanislav Pirošík, VZDOR
23
Ivan Rončák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
24
Ľubomír Sidor, NEKA
25
Michal Slašťan, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
26
Vladimír Šimalčík, NEKA
27
Miroslav Štefček, SMER-SD
28
Ľubomír Turan, NEKA
29
Lucia Vozárová, ĽS Naše Slovensko
1
Lucia Benčaťová Richterová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
2
Drahomíra Búliková, NÁRODNÁ KOALÍCIA
3
Marcel Čampiš, SNS
4
Jana Drengubiaková, ĽS Naše Slovensko
5
Ladislav Holenka, MOST - HÍD
6
Dušan Hrivnák, NEKA
7
Ladislav Janech, SME RODINA - Boris Kollár
8
Tibor Lettrich, NEKA
9
Milan Litva, SMER-SD
1
Miroslav Gabara, SMER-SD
2
Milan Hujas, NP
3
Daniel Koleják, SMER-SD
4
Vojtech Koleják, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
5
Slavomír Korčuška, SMER-SD
6
Milan Kováč, SNS
7
Štefan Kristofčák, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
8
Ján Kuboš, ĽS Naše Slovensko
9
Milan Kuriak, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
10
Alojz Lajčin, NEKA
11
Lukáš Lepáček, NEKA
12
Eva Loffayová, NEKA
13
Andrej Medvecký, ĽS Naše Slovensko
14
Ivan Plevík, NEKA
15
František Polakevič, NEKA
16
Rastislav Ratulovský, ĽS Naše Slovensko
17
Jaroslav Rosina, NEKA
18
Dominik Svitek, MOST - HÍD
19
Ivan Šaško, SNS
20
Dušan Šoltés, NEKA
21
Anton Tabačák, NEKA
1
Beáta Badibangová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
2
Martin Barčík, NEKA
3
Ľubomír Bechný, NEKA
4
Jaromír Benko, ĽS Naše Slovensko
5
Barbora Birnerová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
6
Patrik Blanár, NEKA
7
Denis Cáder, NEKA
8
Peter Cibulka, NEKA
9
Karol Čepec, NEKA
10
Ján Čerňan, SMER-SD
11
Marián Červený, VZDOR
12
Michal Červený, SNS
13
Darina Čierniková, NEKA
14
Pavol Čorba, SMER-SD
15
Branislav Delinčák, NEKA
16
Peter Dobeš, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
17
Bronislava Ďurechová, SNS
18
Monika Ďurechová, SNS
19
Peter Durmis, NEKA
20
Miroslav Faktor, Slovenská ľudová strana (SĽS)
21
Robert Ficek, SMER-SD
22
Jana Filipová, NEKA
23
Jaroslav Gažo, NEKA
24
Patrik Groma, NEKA
25
Martin Hanuliak, ĽS Naše Slovensko
26
Tibor Hanuliak, SNS
27
Ján Hodoň, NEKA
28
Kristián Hoffmann, SZS
29
Ľudmila Chodelková, NEKA
30
Igor Choma, SMER-SD
31
Ivana Janíčková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
32
Jozef Juriš, NEKA
33
Martin Kapitulík, NEKA
34
Róbert Kašša, NEKA
35
Miroslav Kašuba, SNS
36
Monika Kavecká, NEKA
37
Jozef Kavecký, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
38
Miloš Klimašovský, SNS
39
Miroslav Knapec, ĽS Naše Slovensko
40
Jaroslav Koleda, SNS
41
Igor Krško, NEKA
42
Patrik Kubička, ĽS Naše Slovensko
43
Eva Lajčiaková, NÁRODNÁ KOALÍCIA
44
Milan Laurenčík, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
45
Pavol Lazar, ĽS Naše Slovensko
46
Igor Liška, SMER-SD
47
Emanuel Lovíšek, SME RODINA - Boris Kollár
48
Matej Madar, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
49
Ján Marosz, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
50
Patrik Martaus, EDS
51
Iveta Martinková, NEKA
52
Jozef Mičo, NEKA
53
Pavol Mindek, ĽS Naše Slovensko
54
Peter Mintál, MOST - HÍD
55
Michal Miškovič, DOMA DOBRE
56
Monika Obertová, SMER-SD
57
Rastislav Palutka, SME RODINA - Boris Kollár
58
Ján Paučin, NEKA
59
Henrich Paur, ĽS Naše Slovensko
60
Pavel Pavlásek, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
61
Jaroslav Pecho, ĽS Naše Slovensko
62
Jaroslav Pechočiak, KSS
63
Ján Peteja, NP
64
Juraj Petráš, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
65
Róbert Pilarčík, ĽS Naše Slovensko
66
Ľuboš Plešinger, NEKA
67
Gabriela Poliaková, SNS
68
Juraj Popluhár, SMER-SD
69
Pavel Požoni, ŠANCA
70
Roman Rosenberg, SME RODINA - Boris Kollár
71
Ján Rybárik, NEKA
72
Ľubomír Sečkár, SMER-SD
73
Marian Sliviak, SMER-SD
74
Marek Sobola, NEKA
75
Andrej Sočuvka, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
76
Ľubomír Šimko, NEKA
77
Martin Šoška, ĽS Naše Slovensko
78
Ladislav Štefanec, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
79
František Štefánik, KSS
80
Stanislav Štofko, NEKA
81
Jozef Štrba, SMER-SD
82
Dušan Šutý, SNS
83
Lenka Ticháková, NEKA
84
Anton Trnovec, SMER-SD
85
Soňa Turčányiová, NP
86
Anna Verešová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, OKS, KDH, SaS
87
Marta Veselá, SNS
88
Štefan Zelník, SNS
89
Jozef Žabka, SNS

Volebná účasť

33,82 %

Historický vývoj

29.10. 2022 48,74 %
04.11. 2017 1. kolo 33,82 %
09.11. 2013 1. kolo 21,56 %
14.11. 2009 1. kolo 23,67 %
10.12. 2005 2. kolo 9,19 %
26.11. 2005 1. kolo 15,69 %
15.12. 2001 2. kolo 10,85 %
01.12. 2001 1. kolo 23,46 %

Predsedovia VÚC a najväčšie kluby v minulosti

Erika Jurinová
OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SME RODINA, ZA ĽUDÍ, DS, ODS - Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA, OKS, SaS
2022
30
NEKA
Erika Jurinová
OKS, NOVA, KDH, SaS, OĽaNO
2017
25
NEKA
Juraj Blanár
SNS, SZ, SMER - SD
2013
19
NEKA
Juraj Blanár
SMER, SF, SZ, HZD, ĽS-HZDS, SNS
2009
21
NEKA
Juraj Blanár
SMER, SNS, HZD, ANO
2005
31
NEKA
Jozef Tarčák
HZDS
2001
31
HZDS