Virtuálne voľby 2024
Košický kraj

Kandidáti na predsedu VÚC

Rastislav Trnka KDH, SZÖVETSÉG - ALIANCIA, ...
51,31%
Viliam Zahorčák SMER - SD, SME RODINA, SNS, ...
15,01%
Róbert Suja Hlas - sociálna demokracia
6,99%
Juraj Sinay NEKA
6,80%
Erik Ňarjaš OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA...
5,55%
Monika Sofiya Soročinová NEKA
4,71%
Tomáš Janco REPUBLIKA
2,26%
Juraj Ďurove Socialisti.sk
1,68%
Stanislav Mizík ĽS Naše Slovensko
1,59%
Vladislav Stanko NEKA
1,51%
Džemal Kodrazi PRINCÍP
1,40%
Ivan Hriczko SIM
1,18%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

NEKA
23 poslancov
SZÖVETSÉG - ALIANCIA
12 poslancov
SMER - SD, SME RODINA
5 poslancov
KDH
4 poslanci
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
3 poslanci
SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
3 poslanci
OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
2 poslanci
Hlas - sociálna demokracia
2 poslanci
OKS
1 poslanec
SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
1 poslanec
SNS
1 poslanec

Zvolení kandidáti na poslancov

1
Marek Čižmár, NEKA
9 642 hlasov
2
Pavol Bečarik, SNS
8 900 hlasov
3
Karol Pataky, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
8 519 hlasov
4
Jozef Želinský, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
8 465 hlasov
5
Milan Kaplan, SaS, Progresívne...
7 825 hlasov
6
Ján Mihalečko, NEKA
7 166 hlasov
7
Csaba Furik, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
6 987 hlasov
8
Michal Domik, NEKA
6 889 hlasov
9
Ladislav Lörinc, NEKA
6 796 hlasov
10
Peter Pandy, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
6 759 hlasov
11
Štefan Kvak, SMER - SD, SME RODINA
6 737 hlasov
12
Adnan Akram, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS -...
6 395 hlasov
13
Dušan Tomaško, NEKA
6 263 hlasov
14
Lenka Kovačevičová, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ...
6 252 hlasov
15
Gejza Sačko, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
5 986 hlasov
16
Ján Kokarda, NEKA
5 779 hlasov
17
József Kopasz, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
5 739 hlasov
18
Jozef Valiska, SMER - SD, SME RODINA
5 562 hlasov
19
Tímea Sotáková, Hlas - sociálna demokracia
5 500 hlasov
20
Ján Volný, SMER - SD, SME RODINA
5 398 hlasov
21
Marián Hojstrič, NEKA
5 254 hlasov
22
Slavomír Borovský, NEKA
5 238 hlasov
23
Dávid Demečko, Hlas - sociálna demokracia
5 151 hlasov
24
Ladislav Ruttkay, KDH
5 118 hlasov
25
Ján Juhász, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
5 001 hlasov
26
Imrich Bakši, KDH
4 964 hlasov
27
Adrianna Gergely Papp, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
4 837 hlasov
28
Michal Rečka, SMER - SD, SME RODINA
4 740 hlasov
29
Iveta Rušinová, NEKA
4 633 hlasov
30
György Nagy, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
4 521 hlasov
31
Daniela Barkasi, SMER - SD, SME RODINA
4 441 hlasov
32
Igor Petrik, NEKA
4 425 hlasov
33
Peter Petrikán, NEKA
4 410 hlasov
34
Martin Smrčo, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ...
4 283 hlasov
35
Pavol Burdiga, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
4 125 hlasov
36
Ladislav Molnár, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
3 987 hlasov
37
Miloš Ihnát, NEKA
3 861 hlasov
38
Dušan Goda, NEKA
3 838 hlasov
39
Iveta Adamčíková, NEKA
3 787 hlasov
40
Jaroslav Polaček, NEKA
3 666 hlasov
41
Viktor Dulina, KDH
3 665 hlasov
42
Jana Kallová, NEKA
3 637 hlasov
43
Jozef Andrejčák, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ...
3 562 hlasov
44
Martin Hrunka, NEKA
3 496 hlasov
45
Marcel Vrchota, SaS, Progresívne...
3 316 hlasov
46
Beáta Beke, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
3 227 hlasov
47
Miloslav Klíma, NEKA
3 092 hlasov
48
Igor Petrovčik, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ...
3 082 hlasov
49
Róbert Schwarcz, NEKA
2 934 hlasov
50
Martin Seman, NEKA
2 827 hlasov
51
Roman Matoušek, NEKA
2 810 hlasov
52
Zuzana Slivenská, NEKA
2 586 hlasov
53
Ľubica Blaškovičová, OKS
2 582 hlasov
54
Lucia Gurbaľová, KDH
2 453 hlasov
55
Štefan Laský, NEKA
2 444 hlasov
56
Milan Lesňák, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ...
2 124 hlasov
57
Štefan Džurina, SaS, Progresívne...
1 902 hlasov

Kandidáti na poslancov

vyberte svoj obvod
Zvýraznení kandidáti sú zvolení za poslancov VÚC vo vašom obvode
1
Uršula Ambrušová, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
2
Tibor Bacsó, NEKA
3
Ľubica Blaškovičová, OKS
4
Daniel Bojčík, PRINCÍP
5
František Buchala, SOM Slovensko
6
Martin Cuper, Hlas - sociálna demokracia
7
Lucie Daoud, NK/NEKA
8
Michal Djordjevič, NEKA
9
Svjatoslav Dohovič, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
10
Vladimír Eperješi, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
11
Jozef Figeľ, KDH
12
Jozef Filipko, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
13
Magdaléna Galdunová, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
14
Marcel Gibóda, NEKA
15
Richard Glück, SMER - SD, SME RODINA
16
Dušan Havrila, Hlas - sociálna demokracia
17
Jozef Horváth, Hnutie ONÁS
18
Radoslav Hric, NK/NEKA
19
Zuzana Hronecová, Slovenské Hnutie Obrody
20
Miroslav Hvasta, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
21
Miloš Ihnát, NEKA
22
Ján Juhász, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
23
Tomáš Jurkovič, NEKA
24
Marián Kavulič, PRINCÍP
25
Dagmar Kažimírová, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
26
Štefan Kertés, Hlas - sociálna demokracia
27
Monika Kokošková, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
28
Michal Kravčík, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
29
Vlastimil Kuspan, PRINCÍP
30
Tomáš László, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
31
Kamil Lučanský, REPUBLIKA
32
Rastislav Masnyk, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
33
Juraj Mazák, Demokrati Slovenska
34
Pavol Mutafov, SMER - SD, SME RODINA
35
Renáta Némethová, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
36
Ján Nigut, KDH
37
Richard Olenič, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
38
Timea Ondrejčová Horosová, SMER - SD, SME RODINA
39
Radoslav Petko, REPUBLIKA
40
Igor Petrovčik, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
41
Emil Petrvalský, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
42
Jaroslav Polaček, NEKA
43
Michal Porvažník, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
44
Ivan Pramuk, NK/NEKA
45
Pavol Priester, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
46
Ján Ragan, PRINCÍP
47
Martin Rogovský, SMER - SD, SME RODINA
48
Mária Sadovská, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
49
Zuzana Slivenská, NEKA
50
Slavomír Staško, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
51
Ladislav Strojný, NEKA
52
Štefan Surmánek, REPUBLIKA
53
Alexander Székely, Slovenské Hnutie Obrody
54
Richard Šmída, SMER - SD, SME RODINA
55
Miroslav Špak, NEKA
56
Erik Štark, NK/NEKA
57
Dušan Trnka, Hlas - sociálna demokracia
58
Vladimír Vágási, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
59
Marián Zajac, PRINCÍP
60
Eva Zummerová, NEKA
61
Alena Zvarová Bašistová, Hlas - sociálna demokracia
1
Iveta Adamčíková, NEKA
2
Margita Adamčíková, SMER - SD, SME RODINA
3
Miroslav Andrássy, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
4
František Árvai, ĽS Naše Slovensko
5
Zdeno Bartók, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
6
Peter Berinšter, KDH
7
Attila Boldi, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
8
Zuzana Butalová, NK/NEKA
9
Dušan Drotár, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
10
Juraj Ďurove, Socialisti.sk
11
Miloslav Grega, KSS
12
Dana Grusová, KSS
13
Denisa Gujdová, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
14
Lucia Gurbaľová, KDH
15
Peter Hajdú, SMER - SD, SME RODINA
16
Otília Horrocks, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
17
Peter Huba, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
18
Július Chriašteľ, REPUBLIKA
19
Mária Ivanecká, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
20
Ján Jakubov, Hlas - sociálna demokracia
21
Róbert Jurčák, Hnutie ONÁS
22
Igor Jutka, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
23
Jozef Karabin, NEKA
24
Emil Kočiš, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
25
Vladimír Kokarda, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
26
Monika Kováčová, NEKA
27
Štefan Laský, NEKA
28
Peter Liba, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
29
Zdenko Lipták, OKS
30
Ladislav Lörinc, NEKA
31
Matúš Lukáč, Hlas - sociálna demokracia
32
Eva Mantičová, Slovenské Hnutie Obrody
33
Peter Mati, PRINCÍP
34
Richard Matiaščik, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
35
Roman Matoušek, NEKA
36
Mikuláš Michalčík, Slovenské Hnutie Obrody
37
Marián Mikulišin, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
38
Marek Mitterpák, Hlas - sociálna demokracia
39
Viliam Novotný, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
40
Slavomír Pavelčák, KDH
41
Martin Petruško, Hlas - sociálna demokracia
42
Richard Rosival, SMER - SD, SME RODINA
43
Ladislav Rovinský, NEKA
44
Daniel Rusnák, KDH
45
Timea Schwarcová, NK/NEKA
46
Andrej Sitkár, SMER - SD, SME RODINA
47
Róbert Suja, Hlas - sociálna demokracia
48
Mikuláš Šesták, Hnutie ONÁS
49
Iveta Šimková, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
50
Gabriela Škulecová, NK/NEKA
51
Ondrej Štefik, SMER - SD, SME RODINA
52
Ladislav Takáč, NEKA
53
Vojtech Tóth, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
54
Jan Varga, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
55
Erna Vavrová, Hlas - sociálna demokracia
56
Ladislav Vozárik, Demokrati Slovenska
57
Marcel Vrchota, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
58
Tomáš Zagyi, Demokrati Slovenska
59
Milan Zdravecký, NK/NEKA
60
Beáta Zemková, NEKA
1
Jozef Andrejčák, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
2
Juraj Briškár, SMER - SD, SME RODINA
3
Jaroslav Dvorský, Hlas - sociálna demokracia
4
Jozef Juško, Slovenské Hnutie Obrody
5
Marek Kandrač, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
6
Igor Kociban, PRINCÍP
7
Roman Križalkovič, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
8
Milan Lesňák, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
9
Milan Masica, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
10
Ján Sekáč, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
11
Dušana Sobodová, Hlas - sociálna demokracia
12
Vladislav Stanko, NEKA
13
Pavol Vehéc, PRINCÍP
14
Daniel Veles, REPUBLIKA
1
Dezider Balász, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
2
Richard Beli, SMER - SD, SME RODINA
3
Bernard Berberich, KDH
4
Erich Blanár, NEKA
5
Ladislav Breicha, NEKA
6
Peter Buchlák, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
7
Michal Capcara, SMER - SD, SME RODINA
8
Martina Edery Lysina, Slovenský PATRIOT
9
Jozef Hemlézi, REPUBLIKA
10
Katarína Hermelyová, SMER - SD, SME RODINA
11
Jaroslav Hlinka, Hlas - sociálna demokracia
12
Silvia Hricková, NEKA
13
Jaroslav Chanas, Kresťanská únia
14
Karol Ištván, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
15
Tomáš Janco, REPUBLIKA
16
Matej Javnický, ĽS Naše Slovensko
17
Anna Jenčová, NEKA
18
Jaroslav Kaifer, Hlas - sociálna demokracia
19
Miloslav Klíma, NEKA
20
Viliam Knap, NEKA
21
Lenka Kovačevičová, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
22
Renáta Lenártová, Hlas - sociálna demokracia
23
Peter Múdry, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
24
Jana Nováková, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
25
Daniel Rišian, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
26
Vladimír Saxa, KDH
27
Martin Seman, NEKA
28
Róbert Schwarcz, NEKA
29
Juraj Tobák, NEKA
30
Miroslav Tuleja, NEKA
31
Viliam Vojčík, SMER - SD, SME RODINA
1
Gejza Adam, SRK
2
Štefan Bacsó, NEKA
3
Magdaléna Bačenková, NEKA
4
Imrich Bakši, KDH
5
Dezider Balog, SRK
6
Juraj Barej, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
7
Adriana Bariová, KDH
8
Jozef Bela, NEKA
9
Vladimír Beňo, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
10
Viktor Bernat, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
11
Gabriel Böhm, NEKA
12
Slavomír Borovský, NEKA
13
Tibor Bráz, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
14
Patrik Cirbus, NK/NEKA
15
Róbert Čarný, Hlas - sociálna demokracia
16
Júlia Čigášová, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
17
Gabriel Čorba, REPUBLIKA
18
Ladislav Danko, Magyar Fórum - Maďarské fórum
19
Drahoslav Drotár, SNS
20
Milan Dulina, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
21
Viktor Dulina, KDH
22
Ernest Feneš, Socialisti.sk
23
Ladislav Galas, ĽS Naše Slovensko
24
Miroslav Galas - Zaufal, SMER - SD, SME RODINA
25
Marcela Gallová, SMER - SD, SME RODINA
26
Vincent Gazsi, SRK
27
Adrianna Gergely Papp, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
28
Július Grulyo, SRK
29
Alexander Horváth, SRK
30
Slavomír Horváth, SNS
31
Jaroslav Hrehor, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
32
Mikuláš Hudák, SMER - SD, SME RODINA
33
Štefan Hudák, ĽS Naše Slovensko
34
Branislav Janitor, NK/NEKA
35
Marián Joška, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
36
Jana Juríková, NEKA
37
Jana Kallová, NEKA
38
Alexander Képes, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
39
Roman Keruľ, REPUBLIKA
40
Ján Kokarda, NEKA
41
Ervín Kompuš, SIM
42
František Korečko, OKS
43
Martin Kövér, Hlas - sociálna demokracia
44
Tomáš Kozlai, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
45
Norbert Krušinský, Magyar Fórum - Maďarské fórum
46
Gabriel Lukáč, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
47
Stanislav Lukačko, SMER - SD, SME RODINA
48
Branislav Magic, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
49
Anton Medvec, KDH
50
Ján Mikloš, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
51
Ladislav Molnár, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
52
Norbert Pecze, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
53
František Petro, SMER - SD, SME RODINA
54
Tibor Podracki, NEKA
55
Michal Rečka, SMER - SD, SME RODINA
56
Juraj Roško, NEKA
57
Ján Serbin, KDH
58
Ján Schűrger, NK/NEKA
59
Dana Schwartzová, NEKA
60
Miroslav Sisák, NEKA
61
Matej Smorada, Hlas - sociálna demokracia
62
Martin Smrčo, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
63
Ján Sokol, Hlas - sociálna demokracia
64
Peter Solár, KDH
65
Roland Szabó, Hlas - sociálna demokracia
66
Róbert Šándor, NEKA
67
Pavol Škovran, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
68
Marta Tarhaničová, NK/NEKA
69
Rudolf Varga, Socialisti.sk
70
Jozef Véber, SMER - SD, SME RODINA
71
Waldemar Vislay, NEKA
72
Vladimír Vozár, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
73
Ľubomír Vranka, NEKA
74
Jozef Zubko, PRINCÍP
1
Juraj Drál, SMER - SD, SME RODINA
2
Stanislav Dzugas, REPUBLIKA
3
Gabriel Eliaš, ĽS Naše Slovensko
4
Mária Eperješiová, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
5
Roland Franko, KDH
6
Pavol Gabčo, PRINCÍP
7
Marek Grega, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
8
Jozef Papcun, SNS
9
Igor Petrik, NEKA
10
Kamil Petrík, NEKA
11
Arpád Plachetka, Hlas - sociálna demokracia
12
Adriana Pribičková, NK/NEKA
13
Dušan Tomaško, NEKA
1
Imrich Balog, SIM
2
Daniela Barkasi, SMER - SD, SME RODINA
3
Jozef Bobík, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
4
Martin Burinský, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
5
Tomáš Červeňák, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
6
Ján Čuchran, KDH
7
Zuzana Dobranská Harmanová, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
8
Anton Erby, NK/NEKA
9
Ľuboš Gajdoš, DOMOV-NS
10
Radovan Geci, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
11
Dušan Goda, NEKA
12
Ladislav Hack, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
13
Miroslav Halas, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
14
Matúš Haluška, DOMOV-NS
15
Ladislav Hromada, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
16
Tibor Jasovsky, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
17
Juraj Jevin, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
18
Milan Kaplan, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
19
Ivana Kolesnáčová, NEKA
20
Martina Kolibašová, Hlas - sociálna demokracia
21
Erika Kováčová, REPUBLIKA
22
Miklós Kozsár, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
23
Štefan Kvak, SMER - SD, SME RODINA
24
Csaba Lengyel, NEKA
25
Eugen Lešo, SMER - SD, SME RODINA
26
Ján Lörinc, Hlas - sociálna demokracia
27
Martin Makula, PRINCÍP
28
Emília Mesarošová, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
29
Ján Mihalečko, Hlas - sociálna demokracia
30
Ján Mihalečko, NEKA
31
Alica Mikitovičová, REPUBLIKA
32
Kristína Miškovičová, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
33
Martin Pallai, SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby
34
Michal Paľovčík, KDH
35
Marek Pastír, SMER - SD, SME RODINA
36
Peter Petrikán, NEKA
37
Rastislav Pirkovský, Slovenské Hnutie Obrody
38
Lucia Pivarníková, KDH
39
Dana Popeľášová, Hnutie ONÁS
40
Ján Potocký, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
41
Milan Potocký, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
42
Ján Rovňák, Hlas - sociálna demokracia
43
Jaroslava Sopková, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
44
Monika Soročinová, NEKA
45
Tímea Sotáková, Hlas - sociálna demokracia
46
Monika Stanovská, ĽS Naše Slovensko
47
Timotej Süč, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
48
Miloš Svrček, SMER - SD, SME RODINA
49
Richard Štochl, SMER - SD, SME RODINA
50
Martin Štunda, Socialisti.sk
51
Erik Timko, Hlas - sociálna demokracia
52
Rastislav Tomáš, KSS
53
Štefan Tomáš, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
54
Jozef Valiska, SMER - SD, SME RODINA
55
Václav Vetrecin, DOMOV-NS
56
Rastislav Vojna, Hlas - sociálna demokracia
57
Peter Voľanský, SMER - SD, SME RODINA
58
Róbert Želinský, SRDCE - SNJ - sv
59
Peter Žofčák, NK/NEKA
1
Ján Ambroz, SOM Slovensko
2
Štefan Bašták, Hlas - sociálna demokracia
3
Beáta Beke, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
4
Pavol Belányi, KSS
5
Matúš Bischof, OKS
6
Pavol Burdiga, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
7
Ladislav Csefo, Magyar Fórum - Maďarské fórum
8
Lucia Černáková, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
9
Michal Domik, NEKA
10
Michal Drengubiak, NEKA
11
František Focko, KSS
12
Ivan Gallo, NK/NEKA
13
Ladislav Gaži, PRINCÍP
14
Karol Horník, Hlas - sociálna demokracia
15
Zoltán Huďár, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
16
Andrea Janická Rudnayová, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
17
Stanislav Kučerák, KSS
18
Ivan Kuhn, OKS
19
Jozef Kušnier, ĽS Naše Slovensko
20
Marek Kuzma, NK/NEKA
21
Viktor Mihalik, NEKA
22
Eva Mihóková, NK/NEKA
23
György Nagy, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
24
Lýdia Nemčoková, NEKA
25
Miroslav Oláh, KDH
26
Peter Pamula, SNS
27
Ondrej Skokan, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
28
Jaroslav Šíp, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
29
Ján Štefan, Hlas - sociálna demokracia
30
Marián Tóbisz, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
31
Viktor Végső, NEKA
32
Ján Vieloha, SMER - SD, SME RODINA
33
Roman Viola, SRK
34
Ján Vojta, KSS
35
Vladimír Zajačik, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
36
Dušan Žiak, ĽS Naše Slovensko
1
Juraj Andrejco, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
2
Peter Báthory, NEKA
3
Petronela Čergeťová, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
4
Pavel Demeter, Kresťanská únia
5
Štefan Džurina, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
6
Michal Gič, KDH
7
Martin Hrunka, NEKA
8
Peter Marton, NK/NEKA
9
Marián Mitro, REPUBLIKA
10
Roman Oklamčák, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
11
Marián Petro, NEKA
12
Marián Sejna, Hlas - sociálna demokracia
13
Jozef Staško, NEKA
14
Daniel Tiža, NEKA
15
Denisa Viňanská, SMER - SD, SME RODINA
16
Stanislav Vinc, NK/NEKA
17
Paula Zoľáková, SMER - SD, SME RODINA
18
Vavrinec Žeňuch, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
1
Adnan Akram, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
2
Lucia Andrašíková, NK/NEKA
3
Pavol Bečarik, SNS
4
Peter Bednár, NEKA
5
Ľubomír Belej, SMER - SD, SME RODINA
6
Pavol Benedikt Bendik, PRINCÍP
7
Lukáš Biroščák, SMER - SD, SME RODINA
8
Martin Boroš, Slovenský PATRIOT
9
Marek Brezovský, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
10
Tomáš Cehlár, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
11
Adam Čarňanský, REPUBLIKA
12
Stanislav Čurilla, NK/NEKA
13
Jana Darvašiová, NK/NEKA
14
Dávid Demečko, Hlas - sociálna demokracia
15
Dárius Dubiňák, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
16
Vladimíra Dunková, SIM
17
Vladimír Dutko, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
18
Zlatica Dzurillová, NK/NEKA
19
Ján Fiflík, KSS
20
Iveta Fulková, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
21
Pavol Hamrák, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
22
Marián Hojstrič, NEKA
23
Rastislav Javorský, KDH
24
Stanislav Kandrik, Hlas - sociálna demokracia
25
Ivona Kellnerová, REPUBLIKA
26
Ivan Kerita, REPUBLIKA
27
Michal Komara, NEKA
28
Jozef Krempaský, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
29
Vladimír Kunst, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
30
Radovan Marcinčin, Kresťanská únia
31
Jozef Mihok, NK/NEKA
32
Miloš Michalko, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
33
Jozef Naščák, SMER - SD, SME RODINA
34
Zuzana Nebusová, SOM Slovensko
35
Ľubomír Pastiran, KDH
36
Ondrej Pavlanský, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
37
Jozef Perháč, Hlas - sociálna demokracia
38
Miroslav Pomajdík, Socialisti.sk
39
Peter Potenga, SMER - SD, SME RODINA
40
Michal Radačovský, Slovenský PATRIOT
41
Iveta Rušinová, NEKA
42
Ladislav Ruttkay, KDH
43
Jana Skokanová, KDH
44
Radoslav Ščuka, SRK
45
Mária Šofranko, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
46
Ľuboš Šuca, SMER - SD, SME RODINA
47
Peter Tkáč, Hlas - sociálna demokracia
48
Mária Vaščáková, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
49
Ján Volný, SMER - SD, SME RODINA
50
Peter Zavada, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
1
Katarína Albertová, Socialisti.sk
2
Marek Andráš, NEKA
3
Marianna Babiaková Kapcalová, NEKA
4
Peter Bačkovský, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
5
Juraj Banik, Socialisti.sk
6
Peter Barilla, SMER - SD, SME RODINA
7
Blažej Béda, NK/NEKA
8
Erik Biž, KDH
9
Peter Bobík, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
10
Štefan Bűti, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
11
Zuzana Cingeľová, Socialisti.sk
12
Marek Čižmár, NEKA
13
František Čuchráč, NEKA
14
Ján Dobránsky, KDH
15
Marek Dragula, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
16
Martin Dzielavský, SMER - SD, SME RODINA
17
Melinda Erdélyi Török, Magyar Fórum - Maďarské fórum
18
Miloš Ferko, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska
19
Milan Filip, NK/NEKA
20
Tibor Filko, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
21
Dominik Frajkor, Hlas - sociálna demokracia
22
Csaba Furik, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
23
Martin Galgoczy, KDH
24
Magdaléna Haburová, NEKA
25
Július Hajdu, SMER - SD, SME RODINA
26
Slavomír Illeš, SNS
27
Ladislav Ivan, NEKA
28
Rastislav Jílek, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
29
Ján Juhász, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
30
Ladislav Kocsis, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
31
Mária Kolesarová, KSS
32
József Kopasz, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
33
Cyril Korpesio, NEKA
34
Marek Kožuch, NEKA
35
Mária Krupská, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Zmena zdola, DÚ, NOVA
36
Juraj Lenhardt, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
37
Milan Leško, REPUBLIKA
38
Denisa Maková, KSS
39
Milan Malý, KSS
40
Milan Mika, NEKA
41
Peter Onuščák, SaS, Progresívne Slovensko, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
42
Juraj Oščenda, ĽS Naše Slovensko
43
Peter Pandy, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
44
Karol Pataky, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
45
Patrik Prokopovič, NEKA
46
Andrej Puci, Demokrati Slovenska
47
Róbert Puci, Hlas - sociálna demokracia
48
Miroslav Ramšak, ĽS Naše Slovensko
49
Marta Rusnáková, Hnutie ONÁS
50
Marián Sabó, SMER - SD, SME RODINA
51
Gejza Sačko, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
52
Vladimír Seman, NEKA
53
Mário Schreiter, KSS
54
Jindřich Sosna, Hlas - sociálna demokracia
55
Peter Sovák, KDH
56
Metod Ševčík, NEKA
57
Tibor Šikora, SMER - SD, SME RODINA
58
Jozef Tóth, Hlas - sociálna demokracia
59
Róbert Vass, NEKA
60
Gabriela Zvolenská, NEKA
61
Jozef Želinský, SZÖVETSÉG - ALIANCIA

Volebná účasť

39,70 %

Historický vývoj

29.10. 2022 39,70 %
04.11. 2017 1. kolo 26,72 %
23.11. 2013 2. kolo 12,20 %
09.11. 2013 1. kolo 17,76 %
14.11. 2009 1. kolo 22,92 %
10.12. 2005 2. kolo 10,81 %
26.11. 2005 1. kolo 19,27 %
15.12. 2001 2. kolo 18,05 %
01.12. 2001 1. kolo 21,78 %

Predsedovia VÚC a najväčšie kluby v minulosti

Rastislav Trnka
KDH, SZÖVETSÉG - ALIANCIA, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, ŠANCA, DS
2022
23
NEKA
Rastislav Trnka
Šanca, NOVA, KDH, SaS, OĽaNO
2017
16
SMER-SD
Zdenko Trebuľa
SMK-MKP, MOST - HÍD, SMER - SD
2013
26
SMER - SD
Zdenko Trebuľa
SMER, LIGA, MOST-HÍD, S.O.S., HZD, SF, ĽS-HZDS, SMK-MKP
2009
26
SMER
Zdenko Trebuľa
SMER, HZD
2005
13
OKS, KDH
Alojz Engliš
SOP, SDĽ, HZDS
2001
24
SMER, SMK-MKP