Kandidáti na predsedu VÚC - druhé kolo

Zdenko Trebuľa SMER - SD, SMK-MKP, MOST - HÍD
53,07%
Rudolf Bauer KDS
46,93%

Kandidáti na predsedu VÚC - prvé kolo

Zdenko Trebuľa SMK-MKP, MOST - HÍD, SMER - SD
48,58%
Rudolf Bauer KDS
24,53%
Dominika Palaščáková NOVA
5,97%
Rastislav Masnyk SaS, SDKÚ - DS
5,49%
Vladimír Gürtler 7 STATOČNÝCH
2,94%
Marek Ďurán ĽS Naše Slovensko
2,93%
Jaroslav Džunko NEKA
2,61%
Jozef Holečko NEKA
2,51%
Lukáš Sisák KSS
2,46%
Ivan Kuhn OKS
1,98%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

SMER - SD
26 poslancov
MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
15 poslancov
NEKA
11 poslancov
SMK-MKP
4 poslanci
KDS
1 poslanec

Zvolení kandidáti na poslancov

1
Emil Ďurovčík, SMER - SD
6 679 hlasov
2
Viliam Zahorčák, SMER - SD
6 522 hlasov
3
František Farkaš, SMER - SD
4 645 hlasov
4
Ján Mihalečko, SMER - SD
4 630 hlasov
5
Jana Cibereová, SMER - SD
4 512 hlasov
6
Ľubica Rošková, SMER - SD
4 061 hlasov
7
Marián Hojstrič, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
3 601 hlasov
8
Jozef Konkoly, SMER - SD
3 509 hlasov
9
Rudolf Bauer, KDS
3 400 hlasov
10
Jozef Makohus, SMER - SD
3 271 hlasov
11
Juraj Sobek, SMER - SD
3 138 hlasov
12
Pavol Bečarik, NEKA
3 071 hlasov
13
Róbert Puci, SMER - SD
2 986 hlasov
14
Gejza Sačko, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
2 982 hlasov
15
Jozef Horváth, SMER - SD
2 981 hlasov
16
Marek Čižmár, NEKA
2 931 hlasov
17
Stanislav Vospálek, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
2 909 hlasov
18
Štefan Duč, NEKA
2 884 hlasov
19
István Zachariaš, SMK-MKP
2 794 hlasov
20
Ján Paľovčík, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
2 784 hlasov
21
Csaba Furik, SMK-MKP
2 771 hlasov
22
Michal Komara, NEKA
2 764 hlasov
23
Jana Mondiková, SMER - SD
2 714 hlasov
24
Iveta Rušinová, SMER - SD
2 713 hlasov
25
Rastislav Javorský, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
2 662 hlasov
26
László Köteles, SMK-MKP
2 474 hlasov
27
Janka Brziaková, SMER - SD
2 466 hlasov
28
Jaroslav Hlinka, SMER - SD
2 375 hlasov
29
Boleslav Lešo, SMER - SD
2 354 hlasov
30
Ján Babič, SMER - SD
2 301 hlasov
31
László Iván, SMK-MKP
2 276 hlasov
32
Štefan Staško, SMER - SD
2 263 hlasov
33
Michal Rečka, SMER - SD
2 256 hlasov
34
Alfonz Halenár, NEKA
2 241 hlasov
35
Renáta Lenártová, SMER - SD
2 176 hlasov
36
Pavol Burdiga, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
2 164 hlasov
37
Igor Jutka, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
2 137 hlasov
38
Ján Kokarda, NEKA
2 006 hlasov
39
Štefan Petrík, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 982 hlasov
40
Daniel Rusnák, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 975 hlasov
41
Iveta Kijevská, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 953 hlasov
42
Anna Jenčová, SMER - SD
1 926 hlasov
43
Július Beluscák, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 918 hlasov
44
Juraj Nagy, NEKA
1 904 hlasov
45
Mária Grüllingová, SMER - SD
1 883 hlasov
46
Štefan Bašták, SMER - SD
1 811 hlasov
47
Marek Vargovčák, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 803 hlasov
48
Igor Petrik, NEKA
1 728 hlasov
49
Rastislav Trnka, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 727 hlasov
50
Ľubica Blaškovičová, NEKA
1 721 hlasov
51
Vladimír Saxa, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 653 hlasov
52
Jozef Figeľ, MOST - HÍD, SDKÚ - DS, KDH
1 651 hlasov
53
Karol Horník, SMER - SD
1 533 hlasov
54
Jozef Burian, SMER - SD
1 508 hlasov
55
Jozef Andrejčák, SMER - SD
1 348 hlasov
56
Eva Antónyová, NEKA
1 098 hlasov
57
Kamil Münnich, NEKA
904 hlasov

Volebná účasť

26,72
%
2017 1. kolo
12,20
%
2013 2. kolo
17,76
%
2013 1. kolo
22,92
%
2009 1. kolo
10,81
%
2005 2. kolo
19,27
%
2005 1. kolo
18,05
%
2001 2. kolo
21,78
%
2001 1. kolo
2017 1. kolo 26,72%
2013 2. kolo 12,20%
2013 1. kolo 17,76%
2009 1. kolo 22,92%
2005 2. kolo 10,81%
2005 1. kolo 19,27%
2001 2. kolo 18,05%
2001 1. kolo 21,78%

Predsedovia VÚC a najväčšie kluby v minulosti

Rastislav Trnka
Šanca, NOVA, KDH, SaS, OĽaNO
2017
16
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, SaS
Zdenko Trebuľa
SMER - SD, SMK-MKP, MOST - HÍD
2013
26
SMER - SD
Zdenko Trebuľa
SMER, LIGA, MOST-HÍD, S.O.S., HZD, SF, ĽS-HZDS, SMK-MKP
2009
26
SMER
Zdenko Trebuľa
SMER, HZD
2005
13
SMK-MKP
Rudolf Bauer
DS, KDH
2001
24
SMER, SMK-MKP