Bratislavský kraj

Kandidáti na predsedu VÚC

Juraj Droba ZZ, OKS, SMK, NOVA, OĽaNO, SaS
20,42%
Rudolf Kusý NEKA
18,55%
Milan Ftáčnik NEKA
17,53%
Ján Mrva NEKA
15,98%
Pavol Frešo NEKA
10,88%
Daniel Krajcer SZ, Skok, Most-Híd
7,72%
Ľubomír Huďo NEKA
3,36%
Jozef Uhler NEKA
2,19%
Natália Hanulíková SZS
0,80%
Martin Jakubec NEKA
0,68%
Lukáš Parízek SNS
0,39%
Rastislav Blaško NEKA
0,35%
Jalal Suleiman KSS
0,30%
Jozef Danko NEKA
0,29%
Andrej Trnovec SĽSAH
0,25%
Ľubomír Kolárik SZaSZO
0,10%
Marián Leinerovič NP
0,10%
Milan Lopašovský SMS
0,10%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

NEKA
25 poslancov
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
17 poslancov
SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
6 poslancov
NF
1 poslanec
DOMA DOBRE
1 poslanec

Zvolení kandidáti na poslancov

1
Elena Pätoprstá, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
10 665 hlasov
2
Peter Hochschorner, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
9 671 hlasov
3
Lýdia Ovečková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
8 474 hlasov
4
Vladimír Dolinay, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
7 770 hlasov
5
Martin Zaťovič, NEKA
7 323 hlasov
6
Dušan Pekár, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
6 722 hlasov
7
Martin Chren, NEKA
6 683 hlasov
8
Ján Buocik, NEKA
6 045 hlasov
9
Marian Greksa, NEKA
5 934 hlasov
10
Vladimír Bajan, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A...
5 915 hlasov
11
Jozef Uhler, NEKA
5 633 hlasov
12
Ján Karman, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
5 622 hlasov
13
Jana Hrehorová, NEKA
5 541 hlasov
14
Martin Patoprstý, NEKA
4 937 hlasov
15
Igor Adamec, NEKA
4 869 hlasov
16
Juraj Káčer, NEKA
4 865 hlasov
17
Zuzana Aufrichtová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
4 744 hlasov
18
Martin Borguľa, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A...
4 472 hlasov
19
Marek Machata, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
4 449 hlasov
20
Katarína Augustinič, NEKA
3 905 hlasov
21
Martin Vlačiky, NEKA
3 780 hlasov
22
Zuzana Rattajová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
3 704 hlasov
23
Juraj Štekláč, NEKA
3 553 hlasov
24
Jaromír Šíbl, NEKA
3 467 hlasov
25
Lívia Poláchová, NEKA
3 350 hlasov
26
Michal Drotován, NEKA
3 238 hlasov
27
Alžbeta Ožvaldová, NF
3 165 hlasov
28
Barbora Oráčová, NEKA
3 019 hlasov
29
Juraj Říha, NEKA
2 721 hlasov
30
Peter Buzáš, NEKA
2 639 hlasov
31
Juraj Jánošík, NEKA
2 571 hlasov
32
Mária Kisková, NEKA
2 571 hlasov
33
Jozef Krúpa, NEKA
2 329 hlasov
34
Peter Pilinský, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A...
2 273 hlasov
35
István Pomichal, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
2 031 hlasov
36
Oliver Solga, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
2 007 hlasov
37
Juraj Pátek, NEKA
1 999 hlasov
38
Mikuláš Krippel, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
1 889 hlasov
39
Zuzana Schwartzová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
1 660 hlasov
40
Andrej Kovarík, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
1 536 hlasov
41
Lucia Vidanová, NEKA
1 520 hlasov
42
Mária Hudáková, NEKA
1 469 hlasov
43
Ivan Patoprstý, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
1 435 hlasov
44
Ladislav Gujber, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
1 382 hlasov
45
Peter Švaral, NEKA
1 268 hlasov
46
Martin Smeja, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
1 248 hlasov
47
Peter Fitz, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A...
1 095 hlasov
48
Štefan Gašparovič, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A...
1 071 hlasov
49
Peter Tydlitát, DOMA DOBRE
868 hlasov
50
Dušan Dvoran, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A...
840 hlasov

Kandidáti na poslancov

vyberte svoj obvod
Zvýraznení kandidáti sú zvolení za poslancov VÚC vo vašom obvode
1
Zuzana Aufrichtová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
2
Pavol Baxa, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
3
Ľubica Blašková, NP
4
Ľubomír Boháč, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
5
Martin Borguľa, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
6
Jana Cehláriková, SNS
7
Marta Černá, NF
8
Martin Gajdoš, NEKA
9
Michaela Hornáčková, ĽS Naše Slovensko
10
Miroslav Hoschek, NP
11
Ján Hraško, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
12
Boris Kábele, ĽS Naše Slovensko
13
Gabriel Kollár, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
14
Miroslav Kollár, NEKA
15
Ján Kopas, KSS
16
Martin Kormúth, SZS
17
Milan Lopašovský, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
18
Barbora Oráčová, NEKA
19
Jozef Sivák, NP
20
Jana Španková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
21
Radoslav Števčík, NEKA
22
Miroslav Šuňal, ĽS Naše Slovensko
23
Peter Tatár, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
24
Marián Tkáč, SNS
25
Matej Vagač, NEKA
26
Martin Valent, SZS
27
Peter Velčický, SNS
1
Igor Adamec, NEKA
2
Tomáš Alscher, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
3
Marián Andel, SNS
4
Dagmar Bednáriková, SNS
5
Sylvia Beňová, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
6
Kristína Biháriová, SZSZO
7
Roman Blanár, ĽS Naše Slovensko
8
Kamil Bodnár, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
9
Ján Buocik, NEKA
10
Petra Demková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
11
Slavomír Drozd, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
12
Martina Fondrková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
13
Marián Gajdoš, #SIEŤ
14
Natália Grausová, ĽS Naše Slovensko
15
Adam Greksa, NEKA
16
Danka Hevierová, SNS
17
Ján Höher, NP
18
Miloslav Hrádek, SME RODINA - Boris Kollár
19
Dušan Hruška, ĽS Naše Slovensko
20
Martin Chren, NEKA
21
Pavol Jusko, SME RODINA - Boris Kollár
22
Branislav Kaliský, NEKA
23
Monika Kozelová, NEKA
24
Petra Krištúfková, SME RODINA - Boris Kollár
25
Daniel Kučera, SNS
26
Marcela Kulifajová, NEKA
27
Maroš Mačuha, NEKA
28
Marek Machata, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
29
Jozef Matúšek, NEKA
30
Silvester Minarovič, SNS
31
Robert Műller, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
32
Ondrej Noskovič, NP
33
Petra Palenčárová, NEKA
34
Martin Patoprstý, NEKA
35
Dušan Pekár, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
36
Pavol Petrovič, ŠANCA
37
Denisa Pilotto, SME RODINA - Boris Kollár
38
Vladimír Randa, NP
39
Anna Reinerová, NEKA
40
Erika Reinoldová, NAJ
41
Patrik Riszdorfer, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
42
Branislav Saga, ĽS Naše Slovensko
43
Anton Savitský, ĽS Naše Slovensko
44
Vladimír Sloboda, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
45
Ľubomír Ščasný, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
46
Janka Šípošová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
47
Ladislav Špánik, ĽS Naše Slovensko
48
Lucia Štasselová, NEKA
49
Michal Vicáň, SME RODINA - Boris Kollár
50
Štefan Zima, SNS
1
Milan Antolík, SZS
2
Juraj Kaliský, ĽS Naše Slovensko
3
Lukáš Královič, NEKA
4
Oľga Kubalíková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
5
Radovan Sednička, NP
6
Zuzana Schwartzová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
7
Soňa Svoreňová, NEKA
8
Jozef Šiška, SNS
9
Peter Šrobár, NF
1
Dagmar Anettová, NP
2
František Dej, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
3
Ľudovít Hajduk, SNS
4
Stanislav Koiš, NEKA
5
Jana Kováčiková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
6
Mikuláš Krippel, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
7
Katarína Matuszná, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
8
Alžbeta Ožvaldová, NF
9
Zuzana Špaleková, SNS
10
Eva Tručková, NP
11
Ildikó Virágová, NF
1
Andrej Árva, NEKA
2
Katarína Augustinič, NEKA
3
Marián Bauman, ĽS Naše Slovensko
4
Klára Dynisová, NEKA
5
Pavol Galamboš, NEKA
6
Dušan Galis, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
7
Miroslav Goldschmied, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
8
Karol Holan, SNS
9
Ivan Ištvánffy, SNS
10
Martin Jakubec, NEKA
11
Rastislav Krúpa, NP
12
Richard Mikulec, NEKA
13
Vladimír Mikuš, NEKA
14
Martin Ondruš, SME RODINA - Boris Kollár
15
Denisa Pavlišinová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
16
Lubomír Petrík, ĽS Naše Slovensko
17
Juraj Petrovič, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
18
Edita Pfundtner, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
19
Štefan Polák, SNS
20
Zuzana Rattajová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
21
Alexandra Suchánková, ĽS Naše Slovensko
22
Róbert Šetina, SME RODINA - Boris Kollár
23
Ivana Trgiňová, NF
24
Martin Vlačiky, NEKA
1
Marián Borbély, SME RODINA - Boris Kollár
2
Michal Drotován, NEKA
3
Justín Horvatovič, ĽS Naše Slovensko
4
Dagmar Kramplová, SNS
5
Monika Luknárová, NEKA
6
Jozef Nemšovský, SNS
7
Róbert Pajdlhauser, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
8
Peter Pilinský, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
9
Ján Polakovic, NEKA
10
Michal Vlček, NEKA
11
Juraj Vodenský, ĽS Naše Slovensko
12
Anna Zemanová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
13
Rastislav Žitný, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
1
Tibor Balga, SNS
2
Vladimír Balogh, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
3
Igor Bendík, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
4
Martin Berta, NEKA
5
Peter Buzáš, NEKA
6
Janka Ďurčová, ĽS Naše Slovensko
7
Zuzana Garelová, ĽS Naše Slovensko
8
Iveta Hanulíková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
9
Natália Hanulíková, SZS
10
Peter Hrčka, SNS
11
Peter Húska, NEKA
12
Ľubica Chmelová, NP
13
Juraj Kadnár, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
14
Peter Karlík, SZS
15
Eva Kováčová, SME RODINA - Boris Kollár
16
Robert Krampl, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
17
Michal Meňhár, ĽS Naše Slovensko
18
Petra Nagyová Džerengová, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
19
Ľuboš Orlický, SNS
20
Lívia Poláchová, NEKA
21
Balázs Szamaranszký, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
22
Jaromír Šíbl, NEKA
23
Ivan Šimčík, NP
24
Rastislav Velček, SZS
1
Andrej Kovarík, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
2
Villiam Liedl, SZS
3
Milan Mošať, SME RODINA - Boris Kollár
4
Vladimír Mráz, NF
5
Jozef Pacacha, NP
6
Štefan Sekáč, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
7
Štefan Sojka, ĽS Naše Slovensko
8
Juraj Strempek, SNS
9
Veronika Veslárová, NEKA
1
Jozef Bacigal, NP
2
Dávid Béreš, SME RODINA - Boris Kollár
3
Marián Bohunský, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
4
Alexej Dobroľubov, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
5
Robert Doman, NP
6
Branislav Dudík, NP
7
Anton Dzurdzík, SNS
8
Leo Galešić, SZS
9
Peter Gašparovič, ĽS Naše Slovensko
10
Peter Hanulík, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
11
Jaroslav Hatina, SNS
12
Milan Huľo, ĽS Naše Slovensko
13
Juraj Káčer, NEKA
14
Juraj Karovič, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
15
Andrei Daniel Kiszel, SNS
16
Daniela Olenočinová, NEKA
17
Iveta Petrušková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
18
Marek Rapant, SZS
19
Maroš Repík, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
20
Rastislav Rogel, ĽS Naše Slovensko
21
Juraj Štekláč, NEKA
22
Marián Takács, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
23
Michal Vavro, SZS
24
Martin Zaťovič, NEKA
1
Gabriela Bizoňová, NEKA
2
Barbara Galla, SZS
3
Jozef Krúpa, NEKA
4
Vladimír Kubovič, NF
5
Ján Mihálik, SNS
6
Radoslav Olekšák, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
7
Juraj Pravda, ĽS Naše Slovensko
8
Július Rozložník, NP
9
Ľubomír Šrámek, SME RODINA - Boris Kollár
10
Peter Šramko, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
1
Ivana Antošová, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
2
Augustín Arnold, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
3
Michal Babiar, SNS
4
Vladimír Bajan, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
5
Michal Borguľa, NP
6
Ján Bučan, NEKA
7
Miloš Černák, SNS
8
Anton Čulen, ĽS Naše Slovensko
9
Rudolf Daniš, ĽS Naše Slovensko
10
Eduard Demel, NEKA
11
Vladimír Dolinay, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
12
Miroslav Dragun, NEKA
13
Milan Dvorský, Demokrati Slovenska
14
Ľudmila Farkašovská, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
15
Gabriela Ferenčáková, NF
16
Anton Gábor, NP
17
Juraj Galbavý, Slovenská ľudová strana (SĽS)
18
Marian Greksa, NEKA
19
Mária Hofferová, ĽS Naše Slovensko
20
Peter Hochschorner, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
21
Jana Hrehorová, NEKA
22
Ernest Huska, NF
23
Marian Chmelár, ĽS Naše Slovensko
24
Pavel Chvojka, NEKA
25
Lenka Jakubčová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
26
Martin Jóna, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
27
Ján Karman, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
28
Stela Kiššová, MLADÁ BRATISLAVA
29
Roman Kollár, SZS
30
Libuša Kollárová, NEKA
31
Dušan Kosík, NP
32
Juliana Kozáková, NAJ
33
Maroš Krajči, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
34
Denisa Krásna, SNS
35
Juraj Kríž, MLADÁ BRATISLAVA
36
Miroslav Kučera, NP
37
Miroslav Lažo, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
38
Peter Mach, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
39
Tatiana Mikušová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
40
Ladislav Nedelka, VZDOR
41
Ivan Nemček, ĽS Naše Slovensko
42
Beata Novomeská, NEKA
43
Lýdia Ovečková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
44
Elena Pätoprstá, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
45
Veronika Patrovičová, NP
46
Oľga Paučová, ĽS Naše Slovensko
47
Iveta Plšeková, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
48
Michal Radosa, NEKA
49
Štefan Rehák, SNS
50
Ladislav Setnický, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
51
Ladislav Snopko, NF
52
Michal Sopko, NP
53
František Šebej, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
54
Pavel Škodler, NF
55
Štefan Škrabák, KSS
56
Patrik Škrášek, SME RODINA - Boris Kollár
57
Martin Štuk, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
58
Nina Uherčíková, ĽS Naše Slovensko
59
Jozef Uhler, NEKA
60
František Valášek, NP
61
Milan Valko, NP
62
Jozef Valo, ĽS Naše Slovensko
63
Michal Vičan, MLADÁ BRATISLAVA
64
Jarmila Vidová, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
1
Oskar Dobrovodský, SME RODINA - Boris Kollár
2
Peter Hallon, NEKA
3
Marián Haramia, NEKA
4
Stanislav Haramia, SNS
5
Peter Kováč, ĽS Naše Slovensko
6
Ján Kubinec, SNS
7
Martin Macejka, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
8
Jozef Mračna, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
9
Marian Novota, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
10
Anton Pašteka, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
11
Vladimír Petráš, SME RODINA - Boris Kollár
12
Juraj Říha, NEKA
13
Peter Stanek, NEKA
14
Vavrinec Studenič, ĽS Naše Slovensko
15
Lucia Vidanová, NEKA
1
Juraj Blusk, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
2
Soňa Kaderová, ĽS Naše Slovensko
3
Peter Tydlitát, DOMA DOBRE
4
Peter Višváder, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
1
Dušan Dvoran, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
2
Marek Chovan, SNS
3
Jozef Moravčík, ĽS Naše Slovensko
4
Roman Šimoník, NEKA
5
Monika Valúchová, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
1
Marek Čulen, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
2
Mária Matiko Štarková, NEKA
3
Milan Móric, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
4
Jozef Ralbovský, SNS
5
Peter Švaral, NEKA
1
Martin Kajzer, ĽS Naše Slovensko
2
Roman Maroš, NEKA
3
Milan Maxian, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
4
Vladimír Mindoš, SNS
5
Ingrid Seewaldová, SME RODINA - Boris Kollár
6
Martin Smeja, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
7
Anna Vargová, NEKA
1
Rastislav Blaško, NEKA
2
Maroš Borza, SNS
3
Andrea Čajkovičová, SME RODINA - Boris Kollár
4
Milan Grell, NEKA
5
Peter Kremský, NEKA
6
Roman Mács, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
7
Richard Oravec, NEKA
8
Juraj Pátek, NEKA
9
Karol Polanský, ĽS Naše Slovensko
10
Oliver Solga, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
11
Jozef Valko, SNS
1
Zuzana Achbergerová, SME RODINA - Boris Kollár
2
Štefan Gašparovič, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
3
Marek Hlavatý, ĽS Naše Slovensko
4
Oľga Jarošová, NEKA
5
Edmund Kalianko, NEKA
6
Marek Staňo, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
1
Dominik Bučurič, NEKA
2
Patrik Dubovský, NEKA
3
Peter Fitz, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
4
Alexander Held, ŠANCA
5
Terézia Holecová, SNS
6
Ján Chalabala, KSS
7
Karol Kokoška, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
8
Štefan Zabák, ĽS Naše Slovensko
1
Radovan Mičunek, NEKA
2
Jozef Mikuš, ĽS Naše Slovensko
3
Jozef Mruškovič, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
4
Marcel Olša, NEKA
5
Ivan Patoprstý, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
1
Viera Horváthová, NP
2
Mária Hudáková, NEKA
3
Tomáš Janko, ĽS Naše Slovensko
4
Karol Jankó, KSS
5
Peter Morvay, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
6
Gabriella Németh, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
7
Jozef Ulčin, SNS
8
Roman Voško, NEKA
1
Erika Ďurčová, ĽS Naše Slovensko
2
Peter Farkaš, NEKA
3
Miloš Floch, NEKA
4
Ladislav Gujber, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
5
Dušan Šebok, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
1
Roman Brecely, EDS
2
Peter Goliat, SME RODINA - Boris Kollár
3
Mária Kisková, NEKA
4
Ľubomír Kolárik, SZSZO
5
Miroslav Lezo, SNS
6
Robert Russel, ĽS Naše Slovensko
7
Jozef Spinčiak, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
8
Peter Stanko, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
1
Katarína Drgová, NP
2
Jozef Dúcz, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
3
Ján Hučko, SKOK - ELD, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, SDKÚ-DS, SZ, SMER-SD, MOST - HÍD
4
Juraj Jánošík, NEKA
5
Gabriel Kenderessy, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
6
Peter Molnár, ĽS Naše Slovensko
7
István Pomichal, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Zmena zdola, DÚ, OKS, NOVA, SMK-MKP, KDH, SaS
8
Róbert Široký, VZDOR
9
Rastislav Vavríček, ĽS Naše Slovensko
10
Andrea Žilincová, SNS

Volebná účasť

31,32 %

Historický vývoj

29.10. 2022 38,60 %
04.11. 2017 1. kolo 31,32 %
23.11. 2013 2. kolo 17,88 %
09.11. 2013 1. kolo 21,64 %
28.11. 2009 2. kolo 20,17 %
14.11. 2009 1. kolo 19,46 %
10.12. 2005 2. kolo 10,72 %
26.11. 2005 1. kolo 14,45 %
01.12. 2001 1. kolo 23,95 %

Predsedovia VÚC a najväčšie kluby v minulosti

Juraj Droba
SaS, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
2022
27
SaS, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
Juraj Droba
ZZ, OKS, SMK, NOVA, OĽaNO, SaS
2017
25
NEKA
Pavol Frešo
KDH, MOST - HÍD, SaS, SMK-MKP, OKS, SZ, SDKÚ - DS
2013
34
KDH, MOST - HÍD, SaS, SMK-MKP, OKS, SZ, SDKÚ - DS
Pavol Frešo
SaS, OKS, SMK-MKP, KDH, SDKÚ-DS
2009
26
SMK-MKP, SDKÚ-DS, OKS, KDH
Vladimír Bajan
NEKA
2005
27
SDKÚ, SZS, SMK-MKP, DS, ANO
Ľubomír Roman
SDKÚ, DS, SMK-MKP, ANO, KDH
2001
40
SDKÚ, SMK-MKP, KDH, DS, ANO