Bratislavský kraj

Kandidáti na predsedu VÚC

Juraj Droba SaS, Progresívne Slovensko, Team...
63,61%
Ján Mažgút SMER - SD, SNS
13,43%
Ivan Bošňák DS, ODS - Občianski demokrati...
8,57%
Dušan Velič ZA ĽUDÍ, SME RODINA, KDH, Magyar...
8,09%
Milan Lopašovský STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
2,07%
Štefan Zima REPUBLIKA
1,74%
Magdaléna Sulanová ĽS Naše Slovensko
1,36%
Andrej Trnovec Slovenská ľudová strana (SĽS)
1,14%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

SaS, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
27 poslancov
NEKA
13 poslancov
SOM Slovensko
6 poslancov
TÍM RUŽINOV
2 poslanci
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
2 poslanci
SZÖVETSÉG - ALIANCIA
1 poslanec
DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
1 poslanec
Hlas - sociálna demokracia
1 poslanec

Zvolení kandidáti na poslancov

1
Martin Chren, TÍM RUŽINOV
13 310 hlasov
2
Ján Hrčka, NEKA
11 792 hlasov
3
Peter Cmorej, SaS, Progresívne...
11 560 hlasov
4
Michal Sabo, SaS, Progresívne...
11 077 hlasov
5
Lucia Plaváková, SaS, Progresívne...
10 257 hlasov
6
Jozef Uhler, SaS, Progresívne...
9 789 hlasov
7
Oskar Dvořák, SaS, Progresívne...
9 511 hlasov
8
Milan Polešenský, SaS, Progresívne...
9 403 hlasov
9
Robert Kočkovský, SaS, Progresívne...
8 950 hlasov
10
Monika Ďurajková, SaS, Progresívne...
8 926 hlasov
11
Michal Rakús, SaS, Progresívne...
8 688 hlasov
12
Ján Buocik, SaS, Progresívne...
8 673 hlasov
13
Jakub Vallo, SaS, Progresívne...
8 561 hlasov
14
Marek Machata, SaS, Progresívne...
7 997 hlasov
15
Martin Patoprstý, TÍM RUŽINOV
7 657 hlasov
16
Martin Zaťovič, SOM Slovensko
7 045 hlasov
17
Dana Čahojová, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ...
6 647 hlasov
18
Jakub Mrva, SaS, Progresívne...
6 003 hlasov
19
Petra Hitková, SaS, Progresívne...
5 994 hlasov
20
Martin Barto, SaS, Progresívne...
4 965 hlasov
21
Martin Winkler, SaS, Progresívne...
4 878 hlasov
22
Juraj Jánošík, SaS, Progresívne...
4 820 hlasov
23
Juraj Štekláč, SOM Slovensko
4 496 hlasov
24
Juraj Říha, NEKA
4 215 hlasov
25
Tomáš Korček, NEKA
4 065 hlasov
26
Rudolf Kusý, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení
4 062 hlasov
27
Lenka Antalová Plavuchová, SaS, Progresívne...
4 037 hlasov
28
Simona Petrík, SaS, Progresívne...
3 990 hlasov
29
Martin Vician, SaS, Progresívne...
3 971 hlasov
30
Peter Pilinský, SaS, Progresívne...
3 438 hlasov
31
Jozef Tittel, SaS, Progresívne...
3 248 hlasov
32
Tomáš Husár, SOM Slovensko
3 244 hlasov
33
Juraj Petrakovič, NEKA
3 187 hlasov
34
Monika Beňová Makkiová, NEKA
2 814 hlasov
35
Roman Mács, NEKA
2 812 hlasov
36
Zuzana Schwartzová, NEKA
2 810 hlasov
37
Alžbeta Ožvaldová, SaS, Progresívne...
2 765 hlasov
38
Lucia Vidanová, NEKA
2 666 hlasov
39
Vladimíra Vydrová, SaS, Progresívne...
2 403 hlasov
40
Mária Kisková, SaS, Progresívne...
2 328 hlasov
41
Peter Švaral, NEKA
2 155 hlasov
42
Jozef Krúpa, SOM Slovensko
2 096 hlasov
43
Štefan Gašparovič, Hlas - sociálna demokracia
1 868 hlasov
44
Soňa Svoreňová, NEKA
1 815 hlasov
45
Jakub Badrna, NEKA
1 805 hlasov
46
Oliver Solga, SaS, Progresívne...
1 732 hlasov
47
Peter Tydlitát, NEKA
1 680 hlasov
48
Dušan Badinský, NEKA
1 615 hlasov
49
Mária Hudáková, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ...
1 599 hlasov
50
Martin Kuklovský, SaS, Progresívne...
1 540 hlasov
51
Jozef Savkuliak, SOM Slovensko
1 528 hlasov
52
Tünde Neszméri, SZÖVETSÉG - ALIANCIA
1 510 hlasov
53
Martin Smeja, SOM Slovensko
1 359 hlasov

Kandidáti na poslancov

vyberte svoj obvod
Zvýraznení kandidáti sú zvolení za poslancov VÚC vo vašom obvode

Volebná účasť

38,60 %

Historický vývoj

29.10. 2022 38,60 %
04.11. 2017 1. kolo 31,32 %
23.11. 2013 2. kolo 17,88 %
09.11. 2013 1. kolo 21,64 %
28.11. 2009 2. kolo 20,17 %
14.11. 2009 1. kolo 19,46 %
10.12. 2005 2. kolo 10,72 %
26.11. 2005 1. kolo 14,45 %
01.12. 2001 1. kolo 23,95 %

Predsedovia VÚC a najväčšie kluby v minulosti

Juraj Droba
SaS, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
2022
27
SaS, Progresívne Slovensko, Team Bratislava
Juraj Droba
ZZ, OKS, SMK, NOVA, OĽaNO, SaS
2017
25
NEKA
Pavol Frešo
MOST - HÍD, OKS, SaS, SDKÚ - DS, SMK-MKP, SZ, KDH
2013
34
KDH, MOST - HÍD, SaS, SMK-MKP, OKS, SZ, SDKÚ - DS
Pavol Frešo
SMK-MKP, SDKÚ-DS, SaS, OKS, KDH
2009
26
SMK-MKP, SDKÚ-DS, OKS, KDH
Vladimír Bajan
NEKA
2005
27
SDKÚ, SZS, SMK-MKP, DS, ANO
Ľubomír Roman
SDKÚ, DS, SMK-MKP, ANO, KDH
2001
40
SDKÚ, SMK-MKP, KDH, DS, ANO