Kandidáti na predsedu VÚC

Ján Lunter NEKA
48,54%
Marian Kotleba ĽSNS
23,25%
Igor Kašper NEKA
10,64%
Martin Juhaniak NEKA
9,68%
Milan Urbáni SMS
1,21%
Pavel Greksa NEKA
1,11%
Martin Klus (odstúpil) KDH, OKS, NOVA, OĽaNO, SaS
0,92%
Jozef Šimko NEKA
0,83%
Miroslav Gálik NAS
0,80%
Vojtech Kökény (odstúpil) SRK
0,76%
Stanislav Mičev (odstúpil) NEKA
0,55%
Viliam Baňák (odstúpil) JĽSS
0,49%
Michal Kantor (odstúpil) SZS
0,35%
Ivan Saktor (odstúpil) NEKA
0,29%
Alena Piovarčiová NP
0,27%
Jozef Sásik SĽSAH
0,19%
Znenek Očovan NAJ
0,11%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

NEKA
22 poslancov
SMER-SD
15 poslancov
SMK-MKP
5 poslancov
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), OKS, KDH, NOVA, SaS
4 poslanci
SNS
1 poslanec
MOST - HÍD
1 poslanec
ĽS Naše Slovensko
1 poslanec

Zvolení kandidáti na poslancov

1
Tomáš Abel, NEKA
12 799 hlasov
2
Igor Kašper, NEKA
10 747 hlasov
3
Ondrej Lunter, NEKA
10 668 hlasov
4
Viera Dubačová, NEKA
9 543 hlasov
5
Jakub Gajdošík, SMER-SD
8 400 hlasov
6
Martin Juhaniak, NEKA
7 578 hlasov
7
Matej Snopko, NEKA
7 364 hlasov
8
Martin Turčan, NEKA
6 905 hlasov
9
Marian Kotleba, ĽS Naše Slovensko
6 737 hlasov
10
Ľubomír Motyčka, SMER-SD
6 693 hlasov
11
Ľubica Laššáková, SMER-SD
6 672 hlasov
12
Peter Košík, NEKA
6 258 hlasov
13
Peter Juhász, SMK-MKP
5 967 hlasov
14
Jozef Šimko, NEKA
5 887 hlasov
15
Ladislav Kukolík, NEKA
5 849 hlasov
16
Pavol Baculík, NEKA
4 962 hlasov
17
Ján Beljak, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
4 900 hlasov
18
Jozef Ježík, SMER-SD
4 854 hlasov
19
Zoltán Cziprusz, SMK-MKP
4 658 hlasov
20
Milan Čarnoký, NEKA
4 608 hlasov
21
Eva Laurinc Wolframová, NEKA
4 561 hlasov
22
Mirko Trojčák, SMER-SD
4 474 hlasov
23
Michal Bagačka, SMER-SD
4 440 hlasov
24
Ferenc Auxt, SMK-MKP
4 145 hlasov
25
Branislav Hámorník, SMER-SD
4 069 hlasov
26
Pavel Greksa, NEKA
4 063 hlasov
27
Ladislav Rigó, SMK-MKP
4 060 hlasov
28
Božena Kováčová, SMER-SD
4 036 hlasov
29
Kamil Danko, SMER-SD
4 009 hlasov
30
Juraj Pelč, NEKA
3 988 hlasov
31
Daniel Struhár, NEKA
3 922 hlasov
32
Attila Agócs, MOST - HÍD
3 921 hlasov
33
Daniel Gelien, NEKA
3 901 hlasov
34
Stanislav Horník, NEKA
3 833 hlasov
35
Ján Šufliarský, NEKA
3 807 hlasov
36
Miroslav Fašang, NEKA
3 634 hlasov
37
Vladimír Flimer, SMER-SD
3 611 hlasov
38
Milan Kolesár, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
2 906 hlasov
39
Ján Havran, SMER-SD
2 819 hlasov
40
Andrea Baníková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
2 646 hlasov
41
Roman Malatinec, SMER-SD
2 574 hlasov
42
Ondrej Kollár, SMER-SD
2 495 hlasov
43
Július Laššan, SMER-SD
2 480 hlasov
44
László Jámbor, SMK-MKP
2 172 hlasov
45
Maroš Skopal, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé...
2 153 hlasov
46
Radoslav Vazan, NEKA
2 136 hlasov
47
Július Buchta, SNS
2 061 hlasov
48
Ján Chromek, SMER-SD
2 013 hlasov
49
Mikuláš Pál, NEKA
1 886 hlasov

Kandidáti na poslancov

vyberte svoj obvod
Zvýraznení kandidáti sú zvolení za poslancov VÚC vo vašom obvode

Volebná účasť

40,28
%
2017 1. kolo
24,60
%
2013 2. kolo
24,58
%
2013 1. kolo
18,01
%
2009 2. kolo
27,05
%
2009 1. kolo
10,65
%
2005 2. kolo
18,64
%
2005 1. kolo
19,91
%
2001 2. kolo
24,16
%
2001 1. kolo
2017 1. kolo 40,28%
2013 2. kolo 24,60%
2013 1. kolo 24,58%
2009 2. kolo 18,01%
2009 1. kolo 27,05%
2005 2. kolo 10,65%
2005 1. kolo 18,64%
2001 2. kolo 19,91%
2001 1. kolo 24,16%

Predsedovia VÚC a najväčšie kluby v minulosti

Ján Lunter
NEKA
2017
22
NEKA
Marian Kotleba
ĽS Naše Slovensko
2013
25
KDH, SMER - SD
Vladimír Maňka
SMER, ĽS-HZDS
2009
27
SMER, ĽS-HZDS
Milan Murgaš
SMER, SZS, SNS, KDH, HZD
2005
18
SMER, SNS, HZD
Milan Marčok
SMER, HZDS
2001
22
SMER, HZDS