Kandidáti na predsedu VÚC - druhé kolo

Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko
55,54%
Vladimír Maňka KDH, ĽS-HZDS, SMER - SD, SMK-MKP,...
44,46%

Kandidáti na predsedu VÚC - prvé kolo

Vladimír Maňka KDH, SMK-MKP, SMS, ĽS-HZDS, HZD, SZ,...
49,47%
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko
21,30%
Ľudovít Kaník SaS, MOST - HÍD, SDKÚ - DS
15,07%
Karol Konárik SNS
4,10%
Ondrej Binder NEKA
3,26%
Ladislav Fízik ASV
2,05%
Andrea Jenčíková NP
1,14%
Emil Samko KĽS
1,09%
Jaroslav Sekerka KSS
1,07%
Pavel Chovanec ÚSVIT
0,87%
Jozef Sásik SĽS
0,58%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

KDH, SMER - SD
25 poslancov
NEKA
13 poslancov
SMK-MKP
5 poslancov
SaS, NOVA, SDKÚ - DS
2 poslanci
HZD, ĽS-HZDS
1 poslanec
SZ
1 poslanec
SNS
1 poslanec
ĽS Naše Slovensko
1 poslanec

Zvolení kandidáti na poslancov

1
Marian Kotleba, ĽS Naše Slovensko
8 678 hlasov
2
Ľubica Laššáková, KDH, SMER - SD
5 571 hlasov
3
Ján Šulaj, KDH, SMER - SD
5 528 hlasov
4
Jozef Ježík, KDH, SMER - SD
5 357 hlasov
5
Lenka Balkovičová, NEKA
5 118 hlasov
6
Karol Konárik, SNS
5 067 hlasov
7
Ľubomír Motyčka, NEKA
5 024 hlasov
8
Peter Gogola, NEKA
4 993 hlasov
9
Ladislav Topoľský, KDH, SMER - SD
4 961 hlasov
10
Milan Čarnoký, KDH, SMER - SD
4 880 hlasov
11
Miroslav Kusein, KDH, SMER - SD
4 847 hlasov
12
Peter Juhász, SMK-MKP
4 792 hlasov
13
Jakub Gajdošík, KDH, SMER - SD
4 657 hlasov
14
Juraj Družbacký, KDH, SMER - SD
4 187 hlasov
15
Branislav Hámorník, KDH, SMER - SD
4 145 hlasov
16
Ladislav Kukolík, NEKA
3 861 hlasov
17
Peter Mináč, KDH, SMER - SD
3 455 hlasov
18
Ladislav Rigó, SMK-MKP
3 352 hlasov
19
Mirko Trojčák, KDH, SMER - SD
3 352 hlasov
20
Eva Wolframová, NEKA
3 233 hlasov
21
Péter Csúsz, SMK-MKP
3 192 hlasov
22
František Auxt, SMK-MKP
3 182 hlasov
23
Michal Bagačka, KDH, SMER - SD
3 166 hlasov
24
Jozef Šimko, NEKA
2 927 hlasov
25
Vladimír Flimer, KDH, SMER - SD
2 822 hlasov
26
Pavol Baculík, SaS, NOVA, SDKÚ - DS
2 797 hlasov
27
Jaroslav Demian, KDH, SMER - SD
2 766 hlasov
28
Daniel Gelien, NEKA
2 592 hlasov
29
Božena Kováčová, KDH, SMER - SD
2 576 hlasov
30
Juraj Pelč, NEKA
2 534 hlasov
31
Miroslav Suja, SZ
2 496 hlasov
32
Kamil Danko, KDH, SMER - SD
2 482 hlasov
33
Ján Šufliarský, NEKA
2 475 hlasov
34
Milan Spodniak, HZD, ĽS-HZDS
2 473 hlasov
35
Ján Chromek, KDH, SMER - SD
2 378 hlasov
36
Stanislav Horník, NEKA
2 300 hlasov
37
Jozef Tokár, KDH, SMER - SD
2 288 hlasov
38
Ján Šeševička, NEKA
2 256 hlasov
39
Eva Cireňová, KDH, SMER - SD
2 205 hlasov
40
Július Laššan, KDH, SMER - SD
2 152 hlasov
41
Ondrej Kollár, KDH, SMER - SD
2 114 hlasov
42
Ján Račák, KDH, SMER - SD
2 075 hlasov
43
Slavomír Pôbiš, SaS, NOVA, SDKÚ - DS
2 071 hlasov
44
Andrea Baníková, KDH, SMER - SD
1 994 hlasov
45
László Jámbor, SMK-MKP
1 973 hlasov
46
Nadežda Babiaková, KDH, SMER - SD
1 817 hlasov
47
Radoslav Vazan, KDH, SMER - SD
1 536 hlasov
48
Ján Tomáš, NEKA
1 363 hlasov
49
Štefan Matejkin, NEKA
1 318 hlasov

Volebná účasť

40,28
%
2017 1. kolo
24,60
%
2013 2. kolo
24,58
%
2013 1. kolo
18,01
%
2009 2. kolo
27,05
%
2009 1. kolo
10,65
%
2005 2. kolo
18,64
%
2005 1. kolo
19,91
%
2001 2. kolo
24,16
%
2001 1. kolo
2017 1. kolo 40,28%
2013 2. kolo 24,60%
2013 1. kolo 24,58%
2009 2. kolo 18,01%
2009 1. kolo 27,05%
2005 2. kolo 10,65%
2005 1. kolo 18,64%
2001 2. kolo 19,91%
2001 1. kolo 24,16%

Predsedovia VÚC a najväčšie kluby v minulosti

Ján Lunter
NEKA
2017
22
NEKA
Marian Kotleba
ĽS Naše Slovensko
2013
25
KDH, SMER - SD
Vladimír Maňka
SMER, ĽS-HZDS
2009
27
SMER, ĽS-HZDS
Milan Murgaš
SMER, SZS, SNS, KDH, HZD
2005
18
SMER, SNS, HZD
Milan Marčok
SMER, HZDS
2001
22
SMER, HZDS