Výsledky komunálnych volieb v meste Humenné

Ján Pavlík KDH
22,21%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

HZDS
11 poslancov
SDĽ
9 poslancov
KDH
8 poslancov
nezávislý
4 poslanci

3 poslanci
SDSS
2 poslanci
HPSR
1 poslanec
KSS
1 poslanec

Primátori a najväčšie kluby v minulosti

Miloš Meričko
SPOLU, Progresívne Slovensko, SP, SOĽ, SaS, KDH, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)
2018
12
SP, SOĽ, SPOLU, SME RODINA - Boris Kollár, SaS, Progresívne Slovensko, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)
Jana Vaľová
SDS, KSS, HZD, Robíme to pre deti - SF, Strana moderného Slovenska, NÁŠ KRAJ, SNS, SZ, SMER-SD
2014
12
SMER-SD
Jana Vaľová
ND, SF, ÚSVIT, SZ, SNS, ĽS-HZDS, SMER
2010
10
SMER, SNS, ĽS-HZDS
Vladimír Kostilník
nezávislý
2006
7
SMER
Vladimír Kostilník
nezávislý
2002
15
KSS, HZDS
MUDr. Vladimír Kostilník
SOP, SDĽ
1998
23
SOP, SDĽ
Ján Pavlík
KDH
1994
11
HZDS
Michal Stanko
nezávislý
1990

Volebná účasť v obci

46,90
48,68
%
2018 10.11.
42,35
48,34
%
2014 15.11.
42,47
49,69
%
2010 27.11.
35,84
47,65
%
2006 02.12.
41,99
49,51
%
2002 07.12.
42,31
53,96
%
1998 19.12.
34,53
52,42
%
1994 19.11.
2018 10.11. 46,90%
48,68%

2014 15.11. 42,35%
48,34%

2010 27.11. 42,47%
49,69%

2006 02.12. 35,84%
47,65%

2002 07.12. 41,99%
49,51%

1998 19.12. 42,31%
53,96%

1994 19.11. 34,53%
52,42%

účasť v Humenné
účasť v SR
vybratý rok

Zoznam zvolených poslancov

1
Alexander Kovaľ, nezávislý
2
Eva Rondziková, nezávislý
3
Jozef Amrich, HZDS
4
Ladislav Capík, KDH
5
Arpád Csontos,
6
Jozef Džupina, KDH
7
Vasil Guzan, SDĽ, HPSR
8
Ivan Hopta, KSS
9
Mikuláš Horňák, SDĽ, HPSR
10
Emil Huntej, SDĽ, HPSR
11
Valéria Javorská, HZDS
12
Ivan Mocák, KDH
13
Mária Cehelská, SDĽ, HPSR
14
Andrej Harakaľ, KDH
15
Filip Harčarik, HZDS
16
Jaroslav Hladík, HZDS
17
Michal Choma, SDĽ, HPSR
18
Pavol Koščo, nezávislý
19
František Kurpieľ, HZDS
20
Peter Kusenda, KDH
21
Ľubomír Majerník, HZDS
22
Peter Sopko, SDĽ, HPSR
23
Lenka Demková, HZDS
24
Pavel Duplák, HZDS
25
Alexander Fecura, SDĽ, HPSR
26
Ľubomír Fľašík,
27
František Gajdoš,
28
Ján Hirják, SDSS
29
Vladimír Kostilník, SDĽ, HPSR
30
Michal Kurťák, KDH
31
Pavol Latta, HZDS
32
Jozef Babjak, nezávislý
33
Dana Kabátová, SDSS
34
Milan Petrovaj, SDĽ, HPSR
35
Mikuláš Copko, HZDS
36
Anna Mindová, HZDS
37
Ján Dobrovský, KDH
38
Juraj Ivanega, SDĽ, HPSR
39
Michal Krídla, KDH