Komunálne voľby 2014

Slovensko si 15. novembra 2014 v 2 923 mestách a obciach zvolilo primátorov a starostov.

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR.
Zdroj údajov: Štatistický úrad SR

Výsledky komunálnych volieb v mestskej časti Bratislava - Vrakuňa

1
Martin Kuruc, nezávislý
(1 431) 32,2%
2
Martin Micheľ, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST - HÍD +...
(826) 18,6%
3
Juraj Štubniak, nezávislý
(792) 17,8%
4
Ferdinand Klimsch, NF
(475) 10,7%
5
Marek Pospíchal, SMER-SD + SNS + SZS
(470) 10,6%
6
Jozef Valach, nezávislý
(450) 10,1%

Starostovia v minulosti

Stranícka príslušnosť starostu v obci od roku 1990
Lacková
1990
Ľudmila Lacková
Lacková
1994
Ľudmila Lacková (SNS)

bol zvolený vďaka zisku 1 820 hlasov,
čo predstavovalo 54,17% podiel hlasov.

Lacková
1998
Ľudmila Lacková (HZDS, SNS)
Lacková
2002
Ľudmila Lacková (HZD, KDH, P SNS, SNS, SMER)
Fatura
2006
Ladislav Fatura (nezávislý)

bol zvolený vďaka zisku 2 032 hlasov,
čo predstavovalo 52,02% podiel hlasov.

Lacková
2010
Ľudmila Lacková (nezávislý)

bol zvolený vďaka zisku 1 375 hlasov,
čo predstavovalo 31,70% podiel hlasov.

Kuruc
2014
Martin Kuruc (nezávislý)

bol zvolený vďaka zisku 1 431 hlasov,
čo predstavovalo 32,20% podiel hlasov.

Volebná účasť v komunálnych voľbách

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

Pozrite sa, kto mal najväčšiu silu v zastupiteľstve v minulosti:
8
BEZ
1994
18
DS+DÚ+KD...
1998
19
ANO+DS+O...
2002
17
KDH+SDKÚ...
2006
6
SDKÚ-DS
2010
11
SIEŤ+SDK...
2014

Zoznam zvolených poslancov

1
Zuzana Schwartzová, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 1 127 hlasov
2
Ladislav Kugler, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 790 hlasov
3
Juraj Štubniak, nezávislý, 702 hlasov
4
Martin Kuruc, nezávislý, 637 hlasov
5
Stanislav Bruna, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 634 hlasov
6
Michal Behúň, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 625 hlasov
7
Anna Murcinová, nezávislý, 611 hlasov
8
Tomáš Galo, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 565 hlasov
9
Michal Hrapko, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 557 hlasov
10
Oľga Kubalíková, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 544 hlasov
11
Milan Šindler, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 437 hlasov
12
Jana Némethová, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 431 hlasov
13
Ľubomír Czaja, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 361 hlasov
14
Marek Pospíchal, SMER-SD + SNS + SZS, 340 hlasov
15
Pavol Prikryl, SIEŤ + SDKÚ-DS + KDH + MOST..., 320 hlasov
Výsledky podľa miest a obcí