Komunálne voľby 2014

Slovensko si 15. novembra 2014 v 2 923 mestách a obciach zvolilo primátorov a starostov.

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR.
Zdroj údajov: Štatistický úrad SR

Výsledky komunálnych volieb v mestskej časti Bratislava - Rača

1
Peter Pilinský, SIEŤ + KDH + MOST - HÍD + NOVA + SZ
(4 271) 55,0%
2
Michal Drotován, OKS + SDKÚ-DS
(2 306) 29,7%
3
Lucia Veselská, nezávislý
(1 014) 13,1%
4
Milan Náhlik, nezávislý
(170) 2,2%

Starostovia v minulosti

Stranícka príslušnosť starostu v obci od roku 1990
Pajdlhauser
1990
Libor Pajdlhauser
Strnisko
1994
Ivan Strnisko (HZDS)

bol zvolený vďaka zisku 2 401 hlasov,
čo predstavovalo 38,22% podiel hlasov.

Bielik
1998
RNDr. Pavol Bielik, CSc. (KDH, DÚ, SZ, SDSS, DS, SDĽ)
Bielik
2002
Pavol Bielik (DÚ, KDH, SZS)
Zvonár
2006
Ján Zvonár (SMER, ĽS-HZDS, SNS, SF, SZ)

bol zvolený vďaka zisku 1 749 hlasov,
čo predstavovalo 24,48% podiel hlasov.

Pilinský
2010
Peter Pilinský (SZ)

bol zvolený vďaka zisku 3 008 hlasov,
čo predstavovalo 43,63% podiel hlasov.

Pilinský
2014
Peter Pilinský (SIEŤ, KDH, MOST - HÍD, NOVA, SZ)

bol zvolený vďaka zisku 4 271 hlasov,
čo predstavovalo 55,03% podiel hlasov.

Volebná účasť v komunálnych voľbách

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

Pozrite sa, kto mal najväčšiu silu v zastupiteľstve v minulosti:
18
HZDS
1994
25
DS+DÚ+KD...
1998
13
ANO+DS+O...
2002
24
ĽS-HZDS+...
2006
7
KDH+OKS+...
2010
6
KDH+MOST...
2014

Zoznam zvolených poslancov

1
Michal Drotován, OKS + SDKÚ-DS, 2 100 hlasov
2
Rastislav Žitný, KDH + MOST - HÍD + NOVA +..., 2 056 hlasov
3
Miloš Máťuš, KDH + MOST - HÍD + NOVA +..., 1 798 hlasov
4
Juraj Madzin, nezávislý, 1 489 hlasov
5
Monika Luknárová, nezávislý, 1 379 hlasov
6
Miloslav Jošt, KDH + MOST - HÍD + NOVA +..., 1 347 hlasov
7
Róbert Pajdlhauser, KDH + MOST - HÍD + NOVA +..., 1 303 hlasov
8
Mário Khandl, KDH + MOST - HÍD + NOVA +..., 1 115 hlasov
9
Milada Dobrotková, LEPŠIA ŠTVRŤ, 980 hlasov
10
Rudolf Ivičič, nezávislý, 942 hlasov
11
Lenka Antalová Plavuchová, OKS + SDKÚ-DS, 577 hlasov
12
Cyril Sekerka, SMER-SD + SZS, 557 hlasov
13
Milan Andráš, NF, 465 hlasov
14
Peter Pálka, KDH + MOST - HÍD + NOVA +..., 451 hlasov
15
Dagmar Gelingerová, OKS + SDKÚ-DS, 341 hlasov
Výsledky podľa miest a obcí