Výsledky komunálnych volieb v mestskej časti Bratislava - Podunajské Biskupice

Viliam Nagy nezávislý
45,72%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

HZDS
5 poslancov
ESWS
5 poslancov
KDH
4 poslanci
SNS
4 poslanci
NEUVE
4 poslanci

2 poslanci
SDĽ
2 poslanci
nezávislý
2 poslanci
BEZ
2 poslanci
MKDH
1 poslanec

Starostovia a najväčšie kluby v minulosti

Zoltán Pék
NOVA, OKS, SME RODINA - Boris Kollár, SaS, MOST - HÍD
2018
9
Zmena zdola, DÚ, SME RODINA - Boris Kollár, SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH
Alžbeta Ožvaldová
SMER-SD, NOVA, KDH, SMK-MKP, MOST - HÍD, SaS, SDKÚ-DS, SIEŤ
2014
13
SMK-MKP, SDKÚ-DS, SaS, SIEŤ, NOVA, MOST - HÍD, KDH
Alžbeta Ožvaldová
SMER, OK, SaS, SMK-MKP, MOST - HÍD, KDH, SDKÚ-DS
2010
7
SMK-MKP, SaS, OK, MOST - HÍD, KDH
Alžbeta Ožvaldová
nezávislý
2006
14
SDKÚ-DS, KDH
Oto Nevický
SMK-MKP, SDKÚ, KDH, DS, ANO
2002
26
SMK-MKP, SDKÚ, KDH, DS, ANO
RNDr. Oto Nevický
SDK, DS, KDH, DÚ
1998
15
SDK, KDH, DÚ, DS
Viliam Nagy
nezávislý
1994
5
HZDS
Viliam Nagy
nezávislý
1990

Volebná účasť v obci

37,76
48,68
%
2018 10.11.
30,02
48,34
%
2014 15.11.
30,86
49,69
%
2010 27.11.
32,35
47,65
%
2006 02.12.
26,13
49,51
%
2002 07.12.
35,62
53,96
%
1998 19.12.
32,81
52,42
%
1994 19.11.
2018 10.11. 37,76%
48,68%

2014 15.11. 30,02%
48,34%

2010 27.11. 30,86%
49,69%

2006 02.12. 32,35%
47,65%

2002 07.12. 26,13%
49,51%

1998 19.12. 35,62%
53,96%

1994 19.11. 32,81%
52,42%

účasť v Bratislava - Podunajské Biskupice
účasť v SR
vybratý rok

Zoznam zvolených poslancov

1
Karol Árpa, MKDH, ESWS
2
Viera Benovicsová, SDĽ
3
Pavol Fürst, MKDH, ESWS
4
Izabela Jéghová, MKDH, ESWS
5
Gašpar Kovács, MKDH, ESWS
6
Ladislav Lelkes, SDĽ
7
Alojz Mészáros, MKDH, ESWS
8
Alžbeta Nagyová, MKDH, ESWS
9
Oto Nevický, nezávislý
10
Jozef Beňa, SDĽ
11
Zuzana Čajkovičová, SNS
12
Miroslav Kováč, SPŽSR, NDS, KDH, DÚ, DS
13
Marta Kšiňanová, SPŽSR, NDS, KDH, DÚ, DS
14
Ján Minárik, SDĽ
15
Emília Navrátilová, HZDS
16
Michael Petráš, SPŽSR, NDS, KDH, DÚ, DS
17
Peter Adamec, HZDS
18
Roman Babka, SNS
19
Kamil Baxa, HZDS
20
Tomáš Bičan, SPŽSR, NDS, KDH, DÚ, DS
21
Terézia Briedová, SPŽSR, NDS, KDH, DÚ, DS
22
Rudolf Goč, nezávislý
23
Matilda Bečanová, HZDS
24
Anna Brániková, SDĽ
25
Andrej Bubeník, SDĽ
26
Oľga Goljanová, SDĽ
27
Dalibor Hric, SNS
28
Jozef Javorský, SPŽSR, NDS, KDH, DÚ, DS
29
Karol Klokner, SNS
30
Marián Letko, SPŽSR, NDS, KDH, DÚ, DS
31
Otília Miháliková, HZDS