Výsledky komunálnych volieb v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto

Richard Frimmel SDĽ
32,90%

Rozdelenie mandátov poslancov

Strany v koalíciach sú v poradí, v akom uvádza Štatistický úrad SR

KDH
12 poslancov
DS
7 poslancov

6 poslancov
SDĽ
6 poslancov
HZDS
5 poslancov
SNS
2 poslanci
NDS
1 poslanec

Starostovia a najväčšie kluby v minulosti

Rudolf Kusý
nezávislý
2018
18
nezávislý
Rudolf Kusý
nezávislý
2014
17
nezávislý
Rudolf Kusý
nezávislý
2010
15
SDKÚ-DS, SaS, OKS, MOST - HÍD, KDH
Richard Frimmel
SNS, ĽS-HZDS, SMER, SF, SZ, KDH, SDKÚ-DS
2006
34
SZ, SMER, SNS, SDKÚ-DS, SF, ĽS-HZDS, KDH
Richard Frimmel
nezávislý
2002
23
SMK-MKP, SDKÚ, OKS, KDH, DS, ANO
Ing. Richard Frimmel
SOP, SDĽ, DS, DÚ, KDH
1998
38
SOP, SDĽ, KDH, DÚ, DS
Richard Frimmel
SDĽ
1994
12
KDH
Miloš Lampert
nezávislý
1990

Volebná účasť v obci

42,98
48,68
%
2018 10.11.
36,27
48,34
%
2014 15.11.
35,31
49,69
%
2010 27.11.
33,25
47,65
%
2006 02.12.
33,35
49,51
%
2002 07.12.
39,87
53,96
%
1998 19.12.
37,28
52,42
%
1994 19.11.
2018 10.11. 42,98%
48,68%

2014 15.11. 36,27%
48,34%

2010 27.11. 35,31%
49,69%

2006 02.12. 33,25%
47,65%

2002 07.12. 33,35%
49,51%

1998 19.12. 39,87%
53,96%

1994 19.11. 37,28%
52,42%

účasť v Bratislava - Nové Mesto
účasť v SR
vybratý rok

Zoznam zvolených poslancov

1
Dušan Bobrík, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
2
Karol Bunčák, SNS, HZDS
3
Miloslav Kavický, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
4
Pavol Kočvara, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
5
Jozef Košta, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
6
Emil Ľupták, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
7
Vilma Otrusiníková, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
8
Rafael Redhammer, SNS, HZDS
9
Ján Reháček, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
10
Milan Beier, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
11
Anna Dúžeková, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
12
Anna Farská, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
13
Rastislav Harman, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
14
Anna Jánošová, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
15
Amália Knoteková, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
16
Milan Kukliš, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
17
Nevenka Pišútová, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
18
Anton Pristaš, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
19
Peter Púček, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
20
Viera Štepánková, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
21
Ján Čičmič, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
22
Jozef Doležal, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
23
Dagmar Füzeková, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
24
Vladimír Chladný, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
25
Jaroslav Jelšík, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
26
Darius Klinovský, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
27
Karol Kolada, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
28
Karol Németh, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
29
Jarmila Vaňková, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
30
Jarmila Bernáthová, SNS, HZDS
31
Ľubomír Ficker, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
32
Alena Heribanová, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
33
Oto Makýš, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
34
František Srnanský, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
35
Andrej Šesták, SNS, HZDS
36
Alfréd Daniš, SNS, HZDS
37
Ľubomír Jurík, SNS, HZDS
38
František Kocun, SDĽ, NDS, KDH, DÚ, DS
39
Zdenka Urbášková, SNS, HZDS