Voľby 2022 - Pravda

všetky inforácie zo sveta a diania na Slovensku

Pravda

Voľby 2022

Hero image

Štyri hlasovacie lístky, dve obálky a dve urny. Prvýkrát v histórii Slovenska sa uskutočnia župné aj samosprávne voľby v jeden deň. Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov budú 29. októbra 2022 od 7:00 do 20:00 h spolu v 2926 mestách, obciach a mestských častiach Bratislavy a Košíc aj v mestách Bratislava a Košice.

Návod na hlasovanie
Bratislava 8 kandidátov na primátora
minulé voľby
Matúš Vallo primátor (Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita)
Matúš Vallo
Rudolf Kusý starosta (Sme rodina, KDH, Za ľudí, Dobrá voľba a umiernení, Szövetség - Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | Aliancia - Maďari. národnosti. regióny)
Rudolf Kusý
Miroslav Heredoš podnikateľ (Národná koalícia / nezávislí kandidáti )
Miroslav Heredoš
Martin Mlýnek prednosta miestneho úradu, manažér investičnej firmy (OĽaNO, Nova, OKS, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska)
Martin Mlýnek
Martin Jakubec manažér (Kotlebovci - ľudová strana Naše Slovensko )
Martin Jakubec
Peter Poláček štatutárny zástupca spoločnosti (Hnutie občan národ spravodlivosť)
Peter Poláček
Andrej Trnovec manažér (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku )
Andrej Trnovec
Miroslav Vetrík manažér (Život - národná strana)
Miroslav Vetrík
Trnava 5 kandidátov na primátora
predvolebná debata minulé voľby
Peter Bročka primátor mesta Trnava (nezávislý)
Peter Bročka
Branislav Baroš riaditeľ strojárskej spoločnosti (nezávislý)
Branislav Baroš
Matej Lančarič poslanec mestského zastupiteľstva (nezávislý)
Matej Lančarič
Marián Galbavý advokát (SaS, Sme rodina, ODS, Šanca)
Marián Galbavý
Zdenko Rosina podnikateľ (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Zdenko Rosina
Nitra 6 kandidátov na primátora
predvolebná debata minulé voľby
Marek Hattas primátor Nitry (Tím Kraj Nitra)
Marek Hattas
Igor Kršiak právnik (Hlas-SD, Sme rodina, Dobrá voľba a Umiernení, Demokrati Slovenska)
Igor Kršiak
Štefan Štefek Investičný riaditeľ (nezávislý kandidát)
Štefan Štefek
Pavol Obertáš správca budov (nezávislý kandidát)
Pavol Obertáš
Erik Blaško šofér (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Erik Blaško
Dalimír Solčanský advokát (Republika)
Dalimír Solčanský
Banská Bystrica 6 kandidátov na primátora
minulé voľby
Ján Nosko primátor mesta Banská Bystrica (nezávislý kandidát)
Ján Nosko
Diana Javorčíková projektová manažérka (nezávislá kandidátka)
Diana Javorčíková
Daniel Karas riaditeľ spoločnosti (Smer-SD, Republika)
Daniel Karas
Anton Minárik bezpečnostný analytik (nezávislý kandidát)
Anton Minárik
Peter Podhorský živnostník (Kotlebovci-ĽSNS)
Peter Podhorský
Jozef Sásik politológ (SĽS)
Jozef Sásik
Žilina 9 kandidátov na primátora
predvolebná debata minulé voľby
Peter Fiabáne primátor mesta Žilina (nezávislý kandidát)
Peter Fiabáne
Patrik Groma ekonóm (Hlas-SD, KDH)
Patrik Groma
Peter Cibulka učiteľ (nezávislý kandidát)
Peter Cibulka
Štefan Zelník lekár (nezávislý kandidát)
Štefan Zelník
Pavol Slota podnikateľ (Domov - Národná strana)
Pavol Slota
Ján Rzeszoto nákup-rozvoj dodávateľskej kvality (nezávislý kandidát)
Ján Rzeszoto
Silvia Bakkery riaditeľka lokálnej televízie (Republika)
Silvia Bakkery
Timotej Bernhauser obchodník (nezávislý kandidát)
Timotej Bernhauser
Daniela Zemanová učiteľka (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť)
Daniela Zemanová
Prešov 12 kandidátov na primátora
predvolebná debata minulé voľby
Pavel Hagyari právnik a exprimátor (Starostovia a nezávislí, Sme rodina)
Pavel Hagyari
František Oľha riaditeľ, učiteľ (SaS, PS, SPOLU, DS, ŠANCA, ODS, Dobrá voľba)
František Oľha
Ľuboš Micheľ projektový manažér (Hlas - sociálna demokracia)
Ľuboš Micheľ
Artúr Benes riaditeľ Agentúry regionálneho rozvoja (nezávislý kandidát)
Artúr Benes
Ján Andrejko náčelník Mestskej polície Prešov (nezávislý kandidát s podporou strany Smer-SD)
Ján Andrejko
Zuzana Bednárová manažérka IT (KDH)
Zuzana Bednárová
Patrik Benčík advokát (nezávislý kandidát)
Patrik Benčík
Martin Eštočák právnik a mestský poslanec (nezávislý kandidát)
Martin Eštočák
Jozef Kubica zdravotnícky pracovník sanitár - asistent (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Jozef Kubica
Ján Štovka pedagóg, kreatívny manažér, fotograf (nezávislý kandidát)
Ján Štovka
Marek Kurta historik a prekladateľ (Republika)
Marek Kurta
Renáta Bobáková manažérka (Hnutie Občan/Národ/Spravodlivosť)
Renáta Bobáková
Košice 7 kandidátov na primátora
predvolebná debata minulé voľby
Jaroslav Polaček primátor mesta Košice (SaS, KDH, Sme rodina, Aliancia, NOVA, Strana rómskej koalície, Dobrá voľba a Umiernení, OĽaNO)
Jaroslav Polaček
Miloslav Klima výkonný riaditeľ HC Košice (nezávislý kandidát)
Miloslav Klima
Monika Kováčová právnička, zamestnanec vo verejnej správe (nezávislá kandidátka)
Monika Kováčová
Milan Lesňák mestský poslanec (Za ľudí)
Milan Lesňák
Štefan Lasky manažér (nezávislý kandidát)
Štefan Lasky
Jaroslav Džunko vynálezca (Moderné Slovensko)
Jaroslav Džunko
Viliam Novotný lekár (Spolu-OD, DS, Šanca, ODS)
Viliam Novotný
Bratislavský kraj 8 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov minulé voľby
Juraj Droba predseda samosprávneho kraja Bratislava (Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Team Bratislava )
Juraj Droba
Ján Mažgút hovorca (SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana)
Ján Mažgút
Dušan Velič štátny tajomník pre regióny (ZA ĽUDÍ, SME RODINA, Kresťanskodemokratické hnutie, Magyar Fórum - Maďarské fórum)
Dušan Velič
Ivan Bošňák finančný manažér (Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU - občianska demokracia, ŠANCA)
Ivan Bošňák
Andrej Trnovec manažér (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku )
Andrej Trnovec
Magdaléna Sulanová poslankyňa národnej rady (Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko)
Magdaléna Sulanová
Štefan Zima dôchodca (REPUBLIKA)
Štefan Zima
Milan Lopašovský diplomat (STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA)
Milan Lopašovský
Trnavský kraj 10 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov predvolebná debata minulé voľby
Jozef Viskupič predseda Trnavského samosprávneho kraja (OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia, Zmena zdola, SaS, KDH, Spolu – občianska demokracia, Šanca, ODS, Za ľudí, Sme rodina, OKS, DS, Magyar Fórum – Maďarské fórum)
Jozef Viskupič
Zdenko Čambal primátor Holíča (SNS, Smer-SD)
Zdenko Čambal
József Berényi podpredseda Trnavského samosprávneho kraja (Aliancia)
József Berényi
Martin Červenka starosta obce Ratkovce (Nezávislý kandidát)
Martin Červenka
Roland Hakszer športový manažér (nezávislý kandidát)
Roland Hakszer
Martin Beluský poslanec Národnej rady (Kotlebovci – ĽS NS)
Martin Beluský
Roman Chudý advokát (Život – národná strana)
Roman Chudý
Zdenko Rosina podnikateľ (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Zdenko Rosina
Ivan Stanovič súkromný podnikateľ (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť)
Ivan Stanovič
Veronika Temňáková podnikateľka (Republika)
Veronika Temňáková
Trenčiansky kraj 6 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov predvolebná debata minulé voľby
Jaroslav Baška predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (Smer-SD, Hlas-SD, Sme rodina, SNS)
Jaroslav Baška
Peter Máťoš viceprimátor Považskej Bystrice (KDH, SaS, OKS, Dobrá voľba a Umiernení, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia, ODS, Šanca)
Peter Máťoš
Adrián Mikuš manažér (Nezávislý kandidát)
Adrián Mikuš
Marian Kňažko stredoškolský učiteľ (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku)
Marian Kňažko
Miroslav Magdech manažér (Republika)
Miroslav Magdech
Anton Kysel inšpektor železníc (Kotlebovci - ĽS NS)
Anton Kysel
Nitriansky kraj 11 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov predvolebná debata minulé voľby
Milan Belica predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (nezávislý kandidát)
Milan Belica
Branislav Becík starosta Dvorov nad Žitavou (Hlas-SD, Sme rodina)
Branislav Becík
Martina Holečková právnička, manažérka rozvojových projektov (KDH, SaS, Spolu - občianska demokracia, Šanca, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana, Demokratická strana, Za ľudí, Tím Kraj Nitra)
Martina Holečková
Martin Kusenda riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre (nezávislý kandidát)
Martin Kusenda
Renáta Kolenčíková podnikateľka (nezávislá kandidátka)
Renáta Kolenčíková
Tibor Csenger podpredseda NSK (Aliancia)
Tibor Csenger
Lukáš Kyselica poslanec NR SR (OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia, Zmena zdola)
Lukáš Kyselica
Artúr Bekmatov regionálny koordinátor pre sociálnu ekonomiku (Socialisti.sk)
Artúr Bekmatov
Peter Pukan asistent poslanca NR SR (Republika)
Peter Pukan
Milan Španír právnik (Kotlebovci - ĽS NS)
Milan Španír
Oliver Štaudner dôchodca (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku)
Oliver Štaudner
Banskobystrický kraj 8 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov minulé voľby
Ondrej Lunter podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (nezávislý, s podporou Hlas-SD, SaS, KDH, PS, OKS, Spolu, Aliancia)
Ondrej Lunter
Adrian Polóny predseda predstavenstva SAD Zvolen (nezávislý, s podporou Smer-SD, SMS)
Adrian Polóny
Maroš Čupka študent vysokej školy (Socialisti.sk)
Maroš Čupka
Rudolf Huliak podnikateľ (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Rudolf Huliak
Marek Kotleba poslanec parlamentu (ĽS NS)
Marek Kotleba
Michal Albert moderátor (KSS)
Michal Albert
Jozef Sásik katolícky politológ (SĽS)
Jozef Sásik
Miroslav Suja poslanec NR SR (Republika)
Miroslav Suja
Žilinský kraj 10 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov predvolebná debata minulé voľby
Erika Jurinová predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (OĽaNO, SaS, Sme rodina, Za ľudí, Kresťanská únia, Demokratická strana, ODS, Spolu, NOVA, OKS a Zmena zdola)
Erika Jurinová
Igor Janckulík podpredseda Žilinského samosprávneho kraja (KDH, Dobrá voľba a Umiernení, SNS)
Igor Janckulík
Igor Choma manažér (Smer-SD)
Igor Choma
Miroslav Urban poslanec NR SR (Republika)
Miroslav Urban
Peter Slyško manažér (Hlas-SD)
Peter Slyško
Marián Murín starosta (nezávislý )
Marián Murín
Katarína Boková regionálna politička (Slovenské hnutie obrody)
Katarína Boková
František Drozd živnostník (ĽS NS)
František Drozd
Daniela Zemanová učiteľka (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť)
Daniela Zemanová
Andrea Starinská občianska aktivistka (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Andrea Starinská
Prešovský kraj 8 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov predvolebná debata minulé voľby
Milan Majerský terajší župan, predseda KDH (KDH, SaS, Sme rodina, Za ľudí)
Milan Majerský
Michal Kaliňák ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS (Hlas-SD, Smer-SD, SNS, Aliancia)
Michal Kaliňák
Milan Mazurek poslanec NR SR (Republika)
Milan Mazurek
Michal Biganič výkonný riaditeľ, exprimátor Starej Ľubovne (nezávislý kandidát)
Michal Biganič
Ján Bync manažér (nezávislý kandidát)
Ján Bync
Filip Kuffa poslanec NR SR (Život - národná strana)
Filip Kuffa
Ingrid Tomková (Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko)
Ingrid Tomková
Patrícia Reváková (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Patrícia Reváková
Košický kraj 12 kandidátov na župana
kandidáti na poslancov predvolebná debata minulé voľby
Rastislav Trnka terajší župan (KDH, Aliancia)
Rastislav Trnka
Viliam Záhorčák primátor Michaloviec (KSmer–SD, Sme rodina, SNS, Život-NS, Strana moderného Slovenska, Národná koalícia/Nezávislí kandidáti)
Viliam Záhorčák
Juraj Sinay profesor TUKE (nezávislý kandidát)
Juraj Sinay
Erik Ňarjaš poslanec NR SR (OĽaNO, Kresťanská únia, Zmena zdola, DÚ, Nova a Za ľudí)
Erik Ňarjaš
Róbert Suja krízový manažér, poradca, analytik (Hlas-SD)
Róbert Suja
Ivan Hriczko podnikateľ (Slovenská iniciatíva menšín, Starostovia a nezávislí kandidáti)
Ivan Hriczko
Džemal Kodrazi podnikateľ, predseda strany Princíp (Princíp)
Džemal Kodrazi
Monika Sofiya Soročinová právnička, mediátorka (nezávislá kandidátka)
Monika Sofiya Soročinová
Juraj Ďurove dôchodca (Socialisti.sk)
Juraj Ďurove
Tomáš Janco konzultant (Republika)
Tomáš Janco
Stanislav Mizík poslanec NR SR (Kotlebovci - ĽSNS)
Stanislav Mizík
Vladislav Stanko riaditeľ vzdelávacieho inštitútu (nezávislý)
Vladislav Stanko
urna

Kompletná história volebných výsledkov na Slovensku

Ako ste si volili prezidenta, županov či starostov vo vašom meste.

Pozrieť výsledky